Bank Nieruchomości

Najdroższe domy na świecie - TOP 10 (Ranking 2022)TOP 10: Najdroższe domy na świecie. Jaki jest najdroższy?

 

Zaraz postaramy się odpowiedzieć Wam na to pytanie. Ale w międzyczasie możemy powiedzieć, że będziecie potrzebowali co najmniej 125 milionów dolarów, aby móc posiadać jedną z rezydencji znajdującej się na tej liście. W tym artykule przyjrzymy się wszystkim rodzajom domów - od penthouse'ów w Monako po pałace w Anglii. Bez zbędnego przedłużania, oto lista 10 najdroższych domów na świecie.
 

10 najdroższych domów na świecie
 

Lista rezydencji i pałaców  wymienionych poniżej została skompilowana z różnych źródeł internetowych, takich jak Architectural Digest, Veranda i Arch20. 

Oto 10 najdroższych rezydencji na świecie:

 

10. Kensington Gardens - Anglia - 125 milionów dolarów
 

 

Naszą listę najdroższych domów na świecie rozpoczynamy od rezydencji znajdującej się na ulicy Billionaires Row, która z kolei znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Londynu, Kensington Gardens.

Właścicielem nieruchomości jest obecnie indyjski magnat biznesowy i miliarder Lakshmi Mittal. Jest prezesem i dyrektorem generalnym największej na świecie firmy produkującej stal, ArcelorMittal. Dom ma około 5100 metrów kwadratowych i został wybudowany w XIX wieku. Pierwotnie były to dwa domy w zabudowie bliźniaczej, później przekształcone w jedno przez dewelopera Davida Khalili. Posiada 12 sypialni, kryty basen, łaźnie tureckie i wystarczająco dużo miejsc parkingowych na conajmniej 20 samochodów. Zanim Lakshmi Mittal kupił nieruchomość, która należała do kilku dość znanych i zamożnych rodzin. Wcześniej posiadali ją chociażby Rothschildowie,  David Khalili i Bernie Ecclestone. Sąsiadami właściciela rezydencji są książę William i księżna Kate Middleton.

 

9. Palazzo di Amore – Stany Zjednoczone - 195 Milionów dolarów

 

 

Nie może być zaskoczeniem, że jeden z najdroższych domów na tej liście znajduje się akurat w Beverly Hills w Kalifornii. Palazzo di Amore jest własnością odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy nieruchomości, Jeffa Greena. Ma około 4900 metrów kwadratowych.

Willa wykonana w stylu śródziemnomorskim posiada 12 sypialni, 23 łazienki, liczne baseny, korty tenisowe, wodospady i teatry, a także garaż na 27 samochodów. ​W domu znajduje się również parkiet taneczny i sala balowa. Dom generalnie wygląda bardziej jak ośrodek wakacyjny niż czyjś dom, ale zapewniamy, że jest to właśnie jeden z najdroższych domów na świecie.
 

8. Ellison Estate – Stany Zjednoczone - 200 Milionów dolarów.

 


Będąca własnością Larry'ego Ellisona, współzałożyciela Oracle i jednego z najbogatszych ludzi na świecie, ta warta 200 milionów dolarów posiadłość jest ósmym najdroższym domem na świecie.

Ze względu na sam rozmiar posiadłości, rozciągającej się na ponad 930 arów, na terenie posiadłości znajduje się więcej niż jedna nieruchomość. Na terenie kompleksu znajdziecie 10 różnych nieruchomości, łaźnię, sztuczne jezioro, staw Koi czy nawet herbaciarnię.

Znaczna część projektu posiadłości wykonana została w stylu japońskim, wzorując się na pałacach japońskich cesarzy. Dom został zaprojektowany przez Paula Driscolla, architekta i nauczyciela buddyzmu. Na całym terenie posiadłości znajdziecie również egzotyczną roślinność i drzewa, takie jak kwitnące wiśnie, klony, dęby i sekwoje.

 

7. Four Fairfield Pond – Stany Zjednoczone - 248 Milionów dolarów.

 

 

Następna rezydencja znajduje się Nowym Jorku. Four Fairfield Pond jest domem dla Iry Rennerta, właściciela Renco Group, holdingu inwestycyjnego zajmującego się inwestycjami w firmy z różnych branż. Posiadłość rozciągająca się na 63 hektary, wyposażony jest w 29 sypialni, 39 łazienek, jadalnię o długości 91 stóp, boisko do koszykówki, kręgielnię, korty do squasha, korty tenisowe i trzy baseny. Do zasilania rezydencji potrzebna jest gigantyczna ilość energii elektrycznej - “na szczęście” dom posiada własną elektrownię znajdującą się na terenie tej posiadłości. Four Fairfield Pond ma także garaż, który może pomieścić aż około sto samochodów!

 

6. The Odeon Tower Penthouse – Monako - 330 Milionów dolarów. 

 

 

Zachowana w nowoczesnym stylu - rezydencja warta 330 milionów dolarów. Za takie pieniądze dostaniecie rezydencję o powierzchni 3300 metrów kwadratowych na samym szczycie jednego z najdroższych budynków w Monako.

“Tour Odeon” został zaprojektowany przez architekta Alexandre Giraldi i opracowany przez Groupe Mazococo. Penthouse jest rozłożony na kilku piętrach i posiada własną windę oraz prywatną zjeżdżalnię do basenu bez krawędzi z 360-stopniowym widokiem na Morze Śródziemne. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej imponujących wizualnie rezydencji, jakie znajdują się na tej liście.

 

5. Les Palais Bulles – Francja - 390 Milionów dolarów. 

 

 

Na piątym miejscu - Les Palais Bulles - o wartości 390 milionów dolarów. Les Palais Bulles został zaprojektowany przez węgierskiego architekta Antti Lovaga i został zbudowany na przełomie lat 80 i 90. Przydomek nadany tej nieruchomości pochodzi od serii okrągłych, dość oryginalnych pokoi z widokiem na Morze Śródziemne.

Inspiracją dla projektu posiadłości przez Lovaga były domy stawiane przez pierwotnych ludzi.

Nieruchomość posiada trzy baseny, liczne ogrody i amfiteatr na 500 miejsc wbudowany w teren na zboczu wzgórza. Bubble Palace jest obecnie własnością Pierre'a Cardina, francuskiego projektanta mody urodzonego we Włoszech. Nieruchomość jest wykorzystywana głównie jako dom wakacyjny dla Pierre'a, a także jako spektakularne miejsce na imprezy i wydarzenia, takie jak chociażby pokazy Christiana Diora. 

 

4. Villa Les Cedres – Francja - 450 Milionów dolarów. 

 

 

Czwarte miejsce zajmuje Villa Les Cèdres, położona w Saint-Jean-Cap-Ferrat we Francji. Jej wartość została oszacowana na 450 milionów dolarów. Ta rezydencja została zbudowana w 1830 roku i zakupiona była wówczas przez króla Belgii Leopolda II w 1904 roku. Nieruchomość posiada około 1400 arów, a jej nazwa wywodzi się od wielu drzew cedrowych znajdujących się na jej terenie.

Sam dom ma około 1600 metrów kwadratowych. Składa się z 14 sypialni. Posiada również basen olimpijski i dużą stajnię - wystarczająco dużą dla 30 koni. Wewnątrz znajdziecie także kryształowe żyrandole, złoconą stolarkę, XIX-wieczne obrazy olejne i wyłożoną drewnem bibliotekę, w której znajduje się około 3000 książek.

 

 

3. The One – Stany Zjednoczone - 500 Milionów dolarów. 

 


Rezydencja The One jest uważana nie tylko za najdroższy dom w Kalifornii, ale także za najdroższy dom w USA. Piękna posiadłość ze wspaniałymi widokami w zapierającej dech w piersiach scenerii. The One to rezydencja złożona z dziewięciu sypialni i wielu kuchni, a także wszystkich innych niezbędnych dla mega-rezydencji pomieszczeń, takich jak klub nocny, cztero torowa kręgielnia, salon, domowa siłownia, kino na 50 miejsc i bieżnia. Tę nieruchomość, a także jej proces sprzedaży który miał miejsce zaledwie kilka dni temu opisaliśmy szerzej w jednym z naszych poprzednich artykułów który możecie przeczytać klikając w ten LINK.

 

2. Villa Leopolda - Francja - 750 Milionów dolarów 

 

 

Villa Leopolda to drugi najdroższy dom na świecie. Willa jest własnością Lily Safry, wdowy, po libańskim brazylijskim bankierze Edmundzie Safra. Znajduje się w  regionie Lazurowego Wybrzeża we Francji i zajmuje około 2000 arów. Ma 11 sypialni, 14 łazienek, szklarnię handlową, lądowisko dla helikopterów, kuchnię na świeżym powietrzu i basen. Posiadłość słynie z tego, iż była miejscem akcji filmu Alfreda Hitchcocka z 1955 roku: Złapać złodzieja.

 

1. Antilla - Indie - Miliard dolarów 

 

 

Antilla - najdroższy dom na świecie. Znajduje się w stolicy Indii, Bombaju, a jej wartość to absolutnie astronomiczny miliard dolarów. Został zaprojektowany i zbudowany przez firmę architektoniczną Perkins & Will z Chicago oraz firmę Hirsch Bender Associates. Nieruchomość została zbudowana dla Mukesha Ambaniego, prezesa i dyrektora zarządzającego Reliance Industries Limited, najbogatszego człowieka w Indiach.

Budynek o powierzchni 37 000 metrów kwadratowych znajduje się na wzgórzu Cumballa w Bombaju i rozciąga się na imponującą wysokość 27 pięter. Budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł wytrzymać nawet trzęsienie ziemi o sile 8 w skali Richtera. Wewnątrz domu znajduje się sześć pięter które są przeznaczone wyłącznie do celów garażowania samochodów, świątynia, kino na 50 miejsc i dziewięć wind.

Posiada również uzdrowisko, trzy lądowiska dla helikopterów, salon, salę balową, studio jogi, lodziarnię i kilka siłowni. Do płynnego i prawidłowego funkcjonowania, Antilla podobno wymaga aż co najmniej 600 pracowników.

 

 

Miejsce specjalne. Buckingham Palace - Anglia - 2,9 miliarda dolarów. 

 

 

Na specjalnym miejscu najdroższych domów na świecie umieszczamy Pałac Buckingham w Londynie. Pałac jest własnością brytyjskiej rodziny królewskiej i jest jedną z wielu wystawnych posiadłości w ich portfolio. Znajduje się w mieście Westminster w Londynie i składa się z 775 pokoi, 78 łazienek, i 92 biura. Od 1873 roku jest oficjalną rezydencją monarchii. Pod względem wielkości pałac zajmuje około 76 000 metrów kwadratowych, a sam ogród pałacu ma powierzchnię 1600 arów. Jednak mimo imponujących rozmiarów i otrzymania tytułu najdroższego domu na świecie, pod kątem wielkości nie jest to największy pałac na świecie.

Szacuje się, że gdyby pałac miał być wystawiony na sprzedaż cena oscylowałaby gdzieś w okolicach 2,9 miliarda dolarów. Sprzedaż pałacu jest jednak niezwykle mało prawdopodobna, i z tego względu Buckingham Palace umieszczamy na miejscu specjalnym.

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

"The One" - Najdroższy dom w USA. Zakończyła się licytac...

Fot. Unlimited Style Real Estates Photography / Marc Angeles Najdroższy dom w USA. Jaka była ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Prowadź do domu. Nawiguj do domu. Funkcje głosowe podczas...

“Prowadź do domu”, “Nawiguj do domu”. Asystent Google. Funkcje głosowe podczas korzys ...

Dołącz już dziś

Miej udział w dynamicznie rozwijającym się rynku nieruchomości