Bank Nieruchomości

"The One" - Najdroższy dom w USA. Zakończyła się licytacja najdroższego domu w Stanach Zjednoczonych.

 

"The One" - Najdroższy dom w USA. Zakończyła się licytacja najdroższego domu w Stanach Zjednoczonych.

 

The One to niezwykła rezydencja zlokalizowana  w Kalifornii, która od pewnego czasu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony osób inwestujących w nieruchomości. Ten luksusowy obiekt został zaprojektowany z myślą o wygodzie i komforcie jego przyszłych mieszkańców, a jego specyfika i niezwykłe udogodnienia sprawiają, że jest on absolutnie wyjątkowy na tle innych nieruchomości na rynku. 

 

Najdroższy dom w USA. Jaka była jego cena?

 

Kiedyś dom uznawany za najdroższy w Ameryce —  teraz właśnie został sprzedany za 126 milionów dolarów na aukcji upadłościowej w Stanach Zjednoczonych. Finalna cena którą będzie musiał zapłacić nabywca nieruchomości wyniesie około 141 milionów dolarów po doliczeniu prowizji i kosztów związanych z przeprowadzeniem transakcji. Uważa się, że cena sprzedaży jest najwyższą w historii ceną aukcyjną zapłaconą za dom.

Pomimo iż cena sprzedaży jest całkowicie astronomiczna, i tak cenę tą należy rozpatrywać w kategorii prawdziwej okazji. Dlaczego? Ponieważ niezidentyfikowany nabywca kupił tą rezydencje za mniej niż połowę oszacowanej wartości nieruchomości która wynosiła 295 milionów dolarów. Także taka cena - 295 milionów dolarów - została podana w ogłoszeniu, i właśnie za taką cenę została wystawiona na aukcje. 

Dom znajdujący się w Bel-Air, sprzedany został na aukcji w zeszłym tygodniu za kwotę 126 milionów dolarów, co w przeliczeniu wynosi około 552 milionów złotych . Znana jako “The One”, nieruchomość o powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych jest największą rezydencją jednorodzinną i jedną z najdroższych prywatnych rezydencji na świecie. To pierwszy raz, kiedy nieruchomość została wystawiona na sprzedaż w swojej historii. 

 

Proces sprzedaży najdroższego domu w Stanach Zjednoczonych
 

Proces sprzedaży domu prowadzili Aaron Kirman z Aaron Kirman Group oraz Branden i Rayni Williams z Williams & Williams z The Beverly Hills Estates.  Ogłoszenie nieruchomości można obejrzeć klikając w ten link. Licytacją w której uczestniczyło 5 osób (4 ze Stanów Zjednoczonych i 1 z Nowej Zelandii) zarządzała firma Concierge Auctions. 
 

fot. Joe Bryant

 

„Nieruchomość The One jest skierowana do współczesnego miliardera, poszukującego prawdziwie niepowtarzalnego aktywa, chcącego mieć pewność, że w momencie zakupu będzie to najbardziej wyjątkowa i znacząca transakcja na świecie w tym segmencie nieruchomości” – powiedział Kirman w oświadczeniu.

 

Co oferuje najdroższa rezydencja na świecie?
 

Rezydencja zajmuje powierzchnię 160 arów i oferuje 360-stopniowe panoramiczne widoki na Ocean Spokojny, góry San Gabriel i centrum Los Angeles. Udogodnienia obejmują pięć basenów, salon kosmetyczny z pełnym zakresem usług, spa, klub nocny, taras o powierzchni 930 metrów kwadratowych, prywatną bieżnię na świeżym powietrzu — wraz z przeszkloną ścianą z widokiem na miasto — oraz kino Dolby Digital. W masywnej siedzibie znajdują się również dzieła sztuki autorstwa Mike'a Fieldsa, Stephena Wilsona i Simone Cenedese, w tym obracająca się statua, i wykonana na zamówienie szklana rzeźba.

 

Fot. Joe Bryant

 

Fot. Joe Bryant

 

W rezydencji znajduje się także 21 sypialni, 45 łazienek, sala taneczna, bar, czterotorowa kręgielnia, centrum odnowy biologicznej, siłownia, 4 kryte baseny o długości 20 metrów, korty tenisowe, kino domowe na 40 osób z rzędami elektrycznych foteli do masażu oraz ekranem o wymiarach 10,6 metrów, szereg różnych pokoi rekreacyjnych, takich jak: sala bilardowa, sala gier, sala fitness, sala relaksu i spa, pokój do golfa, pokój konferencyjny, sala degustacyjna oraz garaż na ponad 30 samochodów.Aukcja internetowa miała miejsce od 28 lutego do 3 marca.

 

Kto zaprojektował "The One"?


Rezydencja "The One" została zaprojektowana przez architektów z biura projektowego SAOTA (Stefan Antoni Olmesdahl Truen Architects) mających siedzibę w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki. SAOTA to renomowane biuro architektoniczne, które specjalizuje się w projektowaniu luksusowych domów i willi na całym świecie. Projekt rezydencji "The One" był prowadzony przez zespół architektów z SAOTA we współpracy z projektantami z biura Harrison Design z Atlanty w Stanach Zjednoczonych.

Deweloperem nieruchomości był Nile Niami, znany jako odnoszący sukcesy, deweloper mega-rezydencji w Los Angeles. Choć Nile Niami nie był projektantem rezydencji "The One", to był odpowiedzialny za cały proces budowlany, włącznie z wyborem architektów i nadzorowaniem prac budowlanych. Nile Niami pierwotnie uważał, że nieruchomość The One może potencjalnie zostać sprzedana za około 500 milionów dolarów. 

Według „Los Angeles Times”, cena sprzedaży domu jest i tak znacznie niższa od około 190 milionów dolarów długu którą jest obciążona nieruchomość, co oznacza, że ​​ najprawdopodobniej wierzyciele poniosą duże straty.

 

Źródło zdjęcia głównego: Unlimited Style Real Estates Photography / Marc Angeles


Zobacz też:

TOP 10 najdroższych domów na świecie

Antilia - Najdroższy dom na świecie

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Mieszkanie w centrum miasta - czy warto?

 Mieszkanie w centrum miasta - czy warto?Życie w mieście może być zarówno ekscytujące, ja ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Kontenery Socjalne w Praktyce: Zastosowanie w Różnych Bran...

Kontenery socjalne, znane również jako pawilony sanitarne, są niezwykle wszechstronnym i praktycz ...