Bank Nieruchomości

Największy dom na świecie - Antilia

 

Jaki jest największy dom na świecie?

 

Nieruchomości to jeden z najważniejszych elementów naszego życia, a wybór odpowiedniego miejsca do zamieszkania jest z reguły dla każdego człowieka niezwykle ważny. Dla jednych liczy się przede wszystkim lokalizacja nieruchomości, dla innych ważne jest to jak wygląda i jak wyposażona jest nieruchomość, a jeszcze dla innych liczy się przestronność i funkcjonalność. W niniejszym artykule przyjrzymy się nieruchomości, która łączy w sobie te wszystkie kwestie. Przyjrzymy się największej posiadłości na świecie. Antilia, bo tak właśnie nazywa się ta nieruchomość, jest niezwykle luksusowa, nowoczesna i przestronna, a także doskonale zlokalizowana i wyposażona. Stanowi prawdziwe arcydzieło architektoniczne. Czytając dalej ten artykuł, dowiecie się więcej o tym wyjątkowym budynku.

 

Antilia - Największy dom na świecie. Gdzie się znajduje?

 

Największy dom na świecie, znany jako Antilia, znajduje się w mieście Mumbai w Indiach. To jedna z najbardziej luksusowych rezydencji, jakie kiedykolwiek powstały. Antilia została zaprojektowana jako dom dla indyjskiego miliardera, Mukesha Ambaniego. Ambani wybierając lokalizacje dla swojej przyszłej posiadłości chciał złamać schemat budowania drogich posiadłości na przedmieściach miasta. Zamiast przedmieści, wybrał najdroższy adres w samym centrum - słynną ulicę Altamount Road na wzgórzu Cumballa w południowym Mumbaju. Na tej ulicy ceny gruntu bardzo często dochodzą do 10 tysięcy dolarów za metr kwadratowy. Pomysł przy projektowaniu Antilii był bardzo jasno sprecyzowany: Antilia Tower miała być budynkiem, który sam w sobie będzie niczym oddzielna dzielnica. I trzeba przyznać, że udało się zrealizować tę szaloną wizję. Budowę ukończono w 2010 roku. 

 

Antilia - jak wygląda?

 

Antilia Tower zachwyca swoim wyglądem. Konstrukcja wygląda tak, jakby ktoś ułożył na siebie jeden po drugim kilka gigantycznych klocków. 37 000 metrów kwadratowych i ponad 173 metrów wysokości. Rezydencja ma 27 pięter, ale trzeba zaznaczyć, że każde z tych pięter cechuje się nadzwyczajną wysokością sufitów (Inne budynki o podobnej wysokości, przy klasycznej wysokości pomieszczeń mogą mieć nawet do 60 pięter). Rezydencja posiada osiem wind, a każda z nich ma cztery kondygnacje. Antilia ma ponad 600 pokoi, w tym 168 sypialni, 9 basenów, salę kinową, która jest w stanie pomieścić aż 50 osób, basen olimpijski, 3 lądowiska dla helikopterów oraz 6-piętrowy garaż na 168 samochodów. Warto tu także dodać, że w garażu znajdują się takie obiekty jak prywatna myjnia, a także warsztat samochodowy. Rezydencja posiada także trzy wiszące ogrody oraz kilka schronów dla przebywających tam osób na wypadek ataku terrorystycznego lub innego zagrożenia. Rezydencja została zaprojektowana i wybudowana w taki sposób, aby wytrzymać trzęsienie ziemi o magnitudzie 8.

Jedną z najbardziej unikalnych cech posiadłości jest jej zaawansowana technologia. Dom posiada inteligentny system sterowania, który pozwala na zdalne zarządzanie wszystkimi aspektami nieruchomości, w tym oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją i bezpieczeństwem. Pomimo zastosowania najnowocześniejszych technologii, mówi się, że do optymalnego i płynnego funkcjonowania posiadłości należy zatrudnić aż 600 pracowników. 

 

Antilia, źródło: Creative Commons

 

Mukesh Ambani - kim jest właściciel rezydencji?

 

Mukesh Ambani jest indyjskim biznesmenem, najbogatszym mieszkańcem Indii i jednocześnie jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Mukesh Ambani jest dyrektorem generalnym i głównym akcjonariuszem konglomeratu Reliance Industries Limited (RIL). RIL działa głównie w sektorze energetycznym, petrochemikaliów, rafinacji i telekomunikacji. Firma RIL jest jednym z największych przedsiębiorstw w Indiach. Ambani jest także właścicielem i zarządcą rezydencji Antilia w Bombaju, która jest jednym z najdroższych domów na świecie.

 

Ile kosztowała budowa najdroższego domu na świecie?

 

Szacuje się, że koszty budowy wyniosły blisko astronomiczne 2 miliardy dolarów. Prace nad budową trwały około 5 lat. Nieruchomość została zaprojektowana przez firmę architektoniczną Perkins&Will z Chicago. Rezydencja została wybudowana z wysokiej jakości materiałów, takich jak marmur i granit. Elewacja budynku jest ozdobiona tradycyjnymi indyjskimi motywami. Motywem przewodnim projektu wnętrza rezydencji jest kwiatu lotosu i słońce. Motywy te są bardzo konsekwentnie powtarzane na wszystkich piętrach, ale nie sprawia to że wnętrze jest monotonne. Dzięki dużej kreatywności projektantów w tej kwestii, wnętrze jest bardzo spójne, i całkowicie pozbawione efektu monotonii. 

 

Podsumowanie

 

Rezydencja Antilia Tower jest nazywana w Indiach Tadź Mahalem XXI wieku (Tadź Mahal to indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów). Antilie bez wątpienia można zaliczyć do cudów architektury. Niemniej jednak, coraz więcej osób uważa Antilię za dowód choroby i szaleństwa, które cechuje naszą cywilizację i wcześniej czy później doprowadzi ją do upadku. Magazyn Forbes w 2014 roku uznał Antilie za najdroższą prywatną rezydencję na świecie.

 

Zobacz też:

Najdroższe domy na świecie - Ranking TOP 10

"The One" - Najdroższy dom w USA. Zakończyła się licytacja najdroższego domu w Stanach Zjednoczonych.

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Komarzyca - Plektrantus koleusowaty (kwiat) - uprawa, odmian...

 Spis treści:1. Plekantrus Koleusowaty, czyli potocznie komarzyca2. Komarzyca - uprawa pielęg ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Jak znaleźć idealny dom w Legionowie? Praktyczny przewodni...

Szukasz wymarzonego domu w Legionowie, który połączy kameralność z wygodą życia podmiejskiego ...