Bank Nieruchomości

Dom z kontenerów: TOP 10 projektów. Pomysły i inspiracje.

 

 

Dom z kontenerów: TOP 10 projektów. Pomysły i inspiracje.

 

W ostatnich latach coraz więcej ludzi zaczyna zwracać uwagę na ekologię i zrównoważony rozwój, co prowadzi do poszukiwania alternatywnych sposobów budowania domów. Zyskującym na popularności trendem w branży budowlanej są domy z kontenerów. Budowa takich domów polega na przekształceniu kontenerów transportowych w takich sposób, że stają się one podstawowym elementem konstrukcyjnym całego budynku. Tego typu budynki mają wiele zalet, takich jak chociażby niski koszt budowy, szybkość wykonania oraz zrównoważony charakter. Co ważne, decydując się na taki projekt, nie trzeba rezygnować z ciekawego wyglądu czy funkcjonalności. W poniższym artykule przedstawimy TOP 10 pomysłów i inspiracji na budowę oraz aranżację domu z kontenerów, które z pewnością zachwycą każdego miłośnika nowoczesnego designu i stylu życia.

 

10 najładniejszych domów kontenerowych
 

Lista rezydencji i pałaców wymienionych poniżej została skompilowana ze źródeł internetowych, takich jak house Beautiful, love property, prefabcontainerhomes oraz ArchDaily.

Oto 10 najlepszych projektów domów kontenerowych:

 

Miejsce 10. Beach Box - USA

 

fot. SG Blocks

 


Beach Box, znajduje się w pobliżu plaży w Amagansett (USA). Rezydencję tę wybudowano w 2012 roku, a jej twórca wystawił ją na sprzedaż za kwotę 1,4 miliona dolarów. Mimo swojego "mniej luksusowego" charakteru niż inne projekty na tej liście, rezydencja ta zyskała uznanie i popularność w świecie architektury. Dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi, “Beach Box” stał się inspiracją dla wielu innych projektów opartych na kontenerach znajdujących się w pobliżu plaży. 
 

Miejsce 9. El Tiemblo - Hiszpania

 

fot. Pere Peris

 

Modułowy, przyjazny dla środowiska prywatny dom, znajdujący się w El Tiemblo w Hiszpanii. Około 70 procent materiałów użytych do budowy domu pochodzi z recyklingu. El Tiemblo stanowi doskonały przykład na to, że kontenery w odpowiednim otoczeniu, mogą prezentować się atrakcyjnie nawet w swojej "surowej" formie.

 

Miejsce 8. Escape Den - Bangladesz

 

fot. Maruf Hairan

Projekt został stworzony przez firmę architektoniczną “River and Rain”. Ten piękny dom kontenerowy znajduje się w Dhace w Bangladeszu i jest wykonany z czterech kontenerów transportowych. Całkowita powierzchnia domu wynosi 134 metrów kwadratowych. Projekt miał na celu stworzenie wyrafinowanej przestrzeni, która łączy w sobie lekkość, współczesne podejście projektowe i trwałą konstrukcję.

 

Miejsce 7. Quadrum Ski & Yoga Resort - Gruzja

 

fot. Trip Advisor / Quadrum Ski & Yoga Resort

 

Świetny projekt doskonale wyglądający w scenerii górskiej. Quadrum Ski & Yoga Resort znajduje się w miejscowości Gudauri w Gruzji. Na projekt składają się ułożone w stos kontenery transportowe pokryte boazerią. Quadrum Ski & Yoga Resort to co prawda modernistyczny ośrodek narciarski, ale przy odpowiedniej modyfikacji może stanowić doskonałą inspirację dla projektu domu mieszkalnego. Udogodnienia? Restauracja, sala konferencyjna, basen i 21 pokoi dla gości. 

 

Miejsce 6. Seven Havens - Indonezja 

 

fot. Seven Havens

Luksusowy hotel Seven Havens położony jest na zboczu wzgórza w Lombok w Indonezji i oferuje piękny widok na wyspę, na której się znajduje. Do wynajęcia dla gości dostępne cztery pojedyncze pokoje oraz jedno duże mieszkanie z trzema sypialniami. Obiekt oferuje odkryty basen, prywatny parking, oraz przepiękne balkony na dachu konstrukcji oferujące zapierający dech w piersiach widoki.  

 

Miejsce 5. Manifesto House - Chile 

 

fot. Antonio Corcuera

 

Firma architektoniczna James & Mau we współpracy z firmą Infiniski odpowiedzialną za realizację projektu, stworzyła dom o powierzchni 160 metrów kwadratowych w miejscowości Curacaví w Chile. Charakterystyczną cechą tego projektu jest pokrycie elewacji domu drewnianymi paletami. W północnej części budynku znajduje się możliwość otwarcia ściany, co umożliwia połączenie tarasu z salonem.

 

Miejsce 4. PV14 - USA

 

fot. instagram/@modernhepcat

 

Dom PV14 znajdujący się w Dallas w Teksasie (USA) był pierwszym projektem firmy architektonicznej M Gooden Design, gdzie firma ta wykorzystała kontenery do wykonania projektu - w sumie aż 14 kontenerów zostało wykorzystanych do realizacji projektu. 

 

Miejsce 3. Joshua Tree Residence - USA

 

fot. Whitaker Studio


Pustynny kwiat - to określenie najlepiej opisuje ten projekt. Joshua Tree Residence udowadnia że kontenery nadają się doskonale nie tylko do tworzenia projektów domów w bardziej tradycyjnym stylu, ale także do realizacji niezwykłych projektów artystycznych. Należy jednak zaznaczyć, że Joshua Tree Residence jeszcze nie powstał, a zdjęcie stanowi jedynie wizualizację. Miejsce w którym ten projekt ma powstać to Los Angeles. 

 

Miejsce 2. Denver Shipping Container Home - USA

 

źródło: Pinterest


Denver Shipping Container Home to dom zbudowany z kontenerów znajdujący się w Denver w stanie Kolorado w USA. Budynek został zaprojektowany i wykonany przez firmę "HMH Enterprises" w 2015 roku, w stylu industrialnej estetyki z elementami rustykalnymi. Dom składa się z kilkunastu kontenerów, z których stworzono przestrzeń mieszkalną o powierzchni 275 metrów kwadratowych. Projektanci zadbali o to, aby dom był przyjazny dla środowiska, wykorzystując materiały z recyklingu, jak również instalując panele słoneczne i system odzysku wody deszczowej. Dom ten posiada także garaż na 2 samochody. Denver Shipping Container Home to doskonały przykład na to, jak wykorzystać kontenery do budowy ekologicznego i oryginalnego domu, łącząc w sobie funkcjonalność i estetykę. 
 

Miejsce 1. Suburban container home - Australia
 

fot. Ziegler Build


Suburban Container House to niesamowita rezydencja o powierzchni 560 metrów kwadratowych, znajdująca się na przedmieściach Brisbane w Australii. Dom został zbudowany z 31 kontenerów, co czyni go jednym z największych i najbardziej imponujących projektów tego typu w kraju. Projekt rezydencji został zaprojektowany i wykonany przez firmę Ziegler Build, która zwróciła szczególną uwagę na funkcjonalność i estetykę. W skład domu wchodzą cztery ogromne sypialnie, cztery łazienki, siłownia oraz duży basen, co zapewnia pełen komfort i luksus dla mieszkańców.

 

 

Zobacz też:

TOP 10 najdroższych domów na świecie

TOP 10 najmniejszych domów na świecie

The One - najdroższy dom w USA

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Okna PCV od polskiego producenta - dlaczego warto wybrać?

 Wybór odpowiednich okien do domu czy mieszkania to decyzja, która ma ogromne znaczenie zaró ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Kuna domowa w dachu. Sposoby rozwiązania problemu

 Kuny to zwierzęta, które często można spotkać w pobliżu ludzkich siedlisk. Ciężko się ...