Bank Nieruchomości

"OK Google". Jak działa asystent Google?


 

Asystent Google to wirtualny asystent zaprojektowany przez firmę Google. Funkcjonalność jest dostępna na urządzeniach z systemem Android oraz w aplikacji Google na iOS. Asystent Google potrafi odpowiadać na pytania, wyszukiwać informacje, a także kontrolować inne urządzenia i aplikacje. A to wszystko za pomocą wydawanych mu przez nas komend głosowych. Jeśli chciałbyś skorzystać z Asystenta Google, ale nie wiesz jak zacząć lub jeśli chcesz poznać komendy, na które reaguje, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. 

 

OK Google. Co oznacza i do czego używa się tej komendy?

 

Pewnie wielu z Was już kiedyś słyszało hasło "OK Google", które ktoś wypowiadał do swojego telefonu. Bez względu na to, czy już wiecie do czego służy ta komenda, czy też dopiero próbujecie się tego dowiedzieć, jedno jest pewne: to hasło na stałe zagościło w naszym słowniku i cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego - Google rozpowszechniło swoje rozwiązanie na bardzo szeroką skalę. Według statystyk wirtualny asystent od Google jest najpopularniejszym tego typu rozwiązaniem na świecie (także w Polsce). W jakim celu używa się komendę "OK Google"? W celu uruchomienia wirtualnego asystenta na naszym urządzeniu. Co ważne, ta funkcja nie jest ograniczona tylko do produktów firmy Google. Dzięki różnym partnerstwom z innymi popularnymi markami funkcja ta jest wbudowana w ogromną liczbę urządzeń - od lodówek i słuchawek, po głośniki i samochody. Poniżej znajdziecie informacje o funkcjach Asystenta Google i o specyfice jego działania.

 

Asystent Google - specyfika działania

 

Produkt firmy Google można porównać do osobistego asystenta, którego zatrudniają najbardziej zapracowane osoby w celu odciążenia ich w codziennych obowiązkach. Asystent Google wprowadza nową jakość w wielu dziedzinach naszego życia - od teraz każdy może mieć swojego wirtualnego asystenta osobistego, a to wszystko bez żadnych dodatkowych opłat. Asystenta Google można używać w dowolnych sytuacjach. Dzięki niemu możemy w mgnieniu oka uzyskać odpowiedź na jakiekolwiek nurtujące nas pytanie. Możemy także poprosić go o wykonanie jakiegoś konkretnego polecenia, takiego jak, chociażby zmiana aktualnie odtwarzanego utworu na inny lub ustawienie alarmu na godzinę 9:00 rano w naszym telefonie. Gdzie tkwi fenomen tego rozwiązania? Innowacyjność polega na tym, że dzięki tej funkcji możemy korzystać z telefonu bez konieczności sięgania po niego. Fakt, że dzięki tej funkcji mamy możliwość obsługi zdalnej naszych urządzeń może być szczególnie istotny w sytuacjach, w których nie jesteśmy w stanie z niego korzystać, np. podczas jazdy samochodem. W szerokim skrócie korzystanie z asystenta głosowego Google dzięki użyciu hasła wybudzającego "OK Google" pozwala na zarządzanie urządzeniami elektrycznymi w całkowicie zdalny sposób. Funkcja głosowa dostępna jest w różnych językach i może być używana w dowolnym miejscu na ziemi. Funkcjonalność jest ciągle ulepszana i rozwijana przez zespół Google, dzięki czemu możliwości tej funkcji z roku na rok są coraz większe. 

 

Jakie funkcje obsługuje asystent Google? W jakich sytuacjach jest szczególnie użyteczny?

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z różnego rodzaju asystentów, którzy mogą im pomóc w codziennych czynnościach oraz ułatwić im życie. Asystent Google jest jednym z najpopularniejszych wirtualnych asystentów dostępnych na rynku i cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Może on pomóc w wielu różnych sytuacjach, takich jak odpowiadanie na pytania, wyszukiwanie informacji, sterowanie urządzeniami i aplikacjami, a także planowanie dnia czy rozrywka. Oto kilka przykładów sytuacji, w których możecie skorzystać z asystenta Google. 

Odpowiadanie na pytania: Asystent Google może udzielać informacji na różne tematy, takie jak historia, geografia czy wiadomości ze świata. Może też pomóc znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnych produktów czy usług. Możesz na przykład zadać pytanie: "Ok Google, jaka jest największa góra na świecie?" lub "Ok Google, kiedy skończyła się druga wojna światowa?"

Wyszukiwanie informacji: Asystent Google może pomóc znaleźć potrzebne informacje, takie jak adresy, numery telefonów czy godziny otwarcia. Może też dostarczać aktualne wiadomości i spersonalizowane rekomendacje. Możesz na przykład zadać pytanie: "Ok Google, gdzie znajduje się najbliższy sklep z artykułami sportowymi?" lub "Ok Google, jaki jest numer telefonu do pizzerii w mojej okolicy?"

Sterowanie urządzeniami i aplikacjami: Asystent Google może sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi, takimi jak głośnik, telewizor czy żaluzje, a także odtwarzać muzykę z różnych źródeł, takich jak YouTube czy Spotify. Możesz na przykład powiedzieć: "Ok Google, włącz światło w salonie" lub "Ok Google, odtwórz piosenkę z playlisty na Spotify".

Planowanie dnia: Asystent Google może pomóc w planowaniu dnia, na przykład przypominając o ważnych wydarzeniach czy spotkaniach. Może też zaplanować trasę do miejsca docelowego czy znaleźć najbliższy sklep z określonym produktem. Możesz na przykład powiedzieć: "Ok Google, dodaj do mojego kalendarza spotkanie z lekarzem o godzinie 14:00" lub "Ok Google, przypomnij mi o zakupieniu mleka jutro o 10:00 rano".

Rozrywka: Asystent Google może również służyć jako źródło rozrywki, na przykład odtwarzając dowolną muzykę czy odgrywając krótkie gry. Możesz na przykład powiedzieć: “Ok Google, odtwórz piosenkę "Billie Jean” lub “Ok Google, opowiedz mi jakiś dowcip". 

Przeliczanie walut: Asystent Google może pomóc w przeliczaniu walut, na przykład przy podróży zagranicznej lub zakupach online. Możesz na przykład powiedzieć: "Ok Google, ile to jest 100 złotych w dolarach?" lub "Ok Google, jaki jest aktualny kurs euro do dolara?".

Słownik: Asystent Google może też służyć jako słownik, udzielając definicji słów i wyrażeń. Możesz na przykład powiedzieć: "Ok Google, co oznacza słowo 'syzyfowy'?" lub "Ok Google, co oznacza znaczy wyrażenie 'ręce pełne roboty'?".

Prognoza pogody: Asystent Google może również podać aktualną prognozę pogody dla danego miejsca lub przepowiedzieć pogodę na najbliższe dni. Możesz na przykład powiedzieć: "Ok Google, jaka jest pogoda dziś w Krakowie?" lub "Ok Google, jaka będzie pogoda jutro w Warszawie?".

Rozpoznawanie muzyki: Nie musisz już korzystać z aplikacji do rozpoznawania muzyki, takich jak Shazam lub SoundHound, ponieważ Asystent Google także potrafi to zrobić. Wystarczy go wybudzić za pomocą standardowego “Ok Google” i zapytać “co to za utwór?”. Asystent po tym jak dasz mu do przesłuchania kilku sekund piosenki która akurat leci przykładowo w radiu, poda ci tytuł i wykonawcę tego utworu. 

 

Jak włączyć asystenta Google?

 

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości, jakie daje Asystent Google, musisz najpierw go aktywować. Aby to zrobić i włączyć Asystenta Google na urządzeniach z systemem Android lub iOS, należy wykonać następujące kroki:

  1. 1. Otwórz aplikację Google. Możesz ją znaleźć na ekranie głównym lub w menu aplikacji.
  2. 2. Kliknij ikonę trzech poziomych kresek znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu. Zostanie wyświetlone menu boczne.
    3. Kliknij opcję "Asystent".
    4. Kliknij przycisk "Włącz Asystenta".
    5. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zakończyć proces włączania Asystenta Google.

Po włączeniu Asystenta Google będziesz mógł korzystać z jego funkcji za pomocą głosu lub tekstu. Aby skorzystać z Asystenta Google za pomocą głosu, wystarczy najpierw wypowiedzieć zdanie "Ok Google" lub “Hej Google” a następnie zadać konkretne pytanie lub polecenie. Można też skorzystać z Asystenta Google wpisując pytanie lub polecenie w polu tekstowym w aplikacji Google.

 

Zobacz też:

Prowadź do domu. Nawiguj do domu. Funkcje głosowe podczas korzystania z nawigacji Google Maps.
Jak zobaczyć swój dom na Google Maps?

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Oświetlenie w sypialni: Klucz do komfortu i relaksu

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tam odpoczywamy po c ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Podmioty funkcjonujące na rynku nieruchomości. Kto kreuje ...

 Podmioty funkcjonujące na rynku nieruchomości. Z jakich podmiotów składa się rynek nieruc ...