Bank Nieruchomości

Jak zobaczyć swój dom na Google Maps?

 

Twój dom na Google Maps. 

Jak znaleźć i zobaczyć swój dom na Google Maps?

 

Słyszałeś, że można zobaczyć swój dom w internecie, ale nie wiesz jak to zrobić? To proste. Wystarczy użyć narzędzia Google Street View, które oferują Mapy od Google. W ten sposób, dzięki kilku kliknięciom możesz odnaleźć swój dom, lub znaleźć się w niemalże dowolnym miejscu na ziemi bez wychodzenia z domu. W tym artykule wytłumaczymy jak można to zrobić.
 

Jak zobaczyć swój dom - instrukcja krok po kroku. 
 

Krok 1. Zacznijmy od początku. Wejdź na Google Maps i wpisz adres swojego domu.

 

  1. Aby rozpocząć, zacznij od wpisania w wyszukiwarce przeglądarki hasła “Mapy Google”. Następnie kliknij w pierwszy link który Ci się wyświetli. Później, po otwarciu linku, na ekranie powinna ukazać Ci się interaktywna mapa. W lewej górnej części ekranu, pojawi się pole tekstowe (oznaczone niebieską strzałką). Wpisz tam swój adres domowy, a następnie kliknij niebieski przycisk z ikoną lupy, lub naciśnij klawisz “Enter” na klawiaturze. Jeśli wpis okaże się niejasny, pojawi się rozwijana lista sugerowanych, lub najbliższa w znaczeniu twojemu adresowi lista lokalizacji. 
  2.  

 

Krok 2. Orientacja na mapie. Zobacz dokładną lokalizację Twojego domu na mapie. 


Po kliknięciu w niebieski przycisk lupy, Mapy Google rozpoczną wówczas wyszukiwanie Twojej lokalizacji domowej. Zostanie ona oznaczona czerwonym znacznikiem (Na poglądowym zrzucie ekranu poniżej, oznaczyliśmy ten znacznik dodatkowo czerwonym kwadratem). Dzięki temu zobaczysz dokładnie lokalizację swojego domu na mapie. Z kolei, jeśli chcesz zobaczyć go bezpośrednio w trybie “widoku na żywo", będziesz musiał kliknąć na zdjęcie umieszczone na środku, w dole  ekranu na którym jest napisane “Widok z ulicy” (Na poglądowym obrazku oznaczyliśmy to miejsce niebieskim kwadratem).

 

 

Krok 3. Widok z ulicy “na żywo”. Zmień perspektywę lub przybliż obiekt. 

 

Dzięki tej prostej czynności, będziesz od teraz mógł zobaczyć swój dom na mapach Google tak, jakbyś dosłownie się teraz tam znajdował. Przeciągnij kursor na ekranie w kierunku w którym chciał(a)byś obrócić kamerę. Żeby zmienić perspektywę postrzegania obrazu i zobaczyć swój dom, lub dowolny obiekt pod innym kątem - kliknij dwukrotnie na obraz. 

 

 

Krok 4. Przespaceruj się po okolicy. 

 

Mapy Google w trybie “widoku z ulicy” oferują o wiele więcej. Oprócz podglądu wybranego obiektu, możesz pospacerować po okolicy. Wystarczy że klikniesz lewym przyciskiem myszy w kierunku w który chcesz się udać. Osoby, które pojawią się w widoku z ulicy będą rozpikselowane ze względu na prywatność, aczkolwiek dalej będziesz mógł niekiedy rozpoznać niektórych sąsiadów, a nawet być może zobaczysz siebie spacerującego.

 

 

Krok 5. Pełnia możliwości Google Maps. Nie tylko Twoja okolica, lecz cały świat. 

 

W mapach Google będziesz mógł nie tylko zobaczyć swój dom, ale także niemalże wszystkie miejsca, które zechcesz. W taki sam sposób jak zobaczyłeś swój dom, będziesz mógł zobaczyć inne miasto lub państwo. Wyszukuj punkty orientacyjne na całym świecie, które zawsze chciałeś zobaczyć. Wystarczy, że na samym początku, zamiast adresu w którym znajduje się Twój dom, wpiszesz inny, interesujący Cię adres.
 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Jaki internet jest dostępny pod moim adresem? Jak dowiedzie...

  Jaki internet jest dostępny pod moim adresem? Poradnik jak sprawdzić dostępność int ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Prowadź do domu. Nawiguj do domu. Funkcje głosowe podczas...

“Prowadź do domu”, “Nawiguj do domu”. Asystent Google. Funkcje głosowe podczas korzys ...

Dołącz już dziś

Miej udział w dynamicznie rozwijającym się rynku nieruchomości