Bank Nieruchomości

Lotnisko Changi w Singapurze uznane najlepszym portem lotniczym na świecie

 

Lotnisko w Singapurze uznane najlepszym portem lotniczym na świecie 


Firma konsultingowa Skytrax, specjalizująca się w usługach lotniczych, ogłosiła, że nagroda dla najlepszego lotniska na świecie została przyznana lotnisku Changi w Singapurze. World Airport Awards to prestiżowa coroczna nagroda przyznawana lotniskom na całym świecie. Nagroda jest uznawana za jedną z najbardziej cenionych w branży lotniczej, ponieważ jej laureaci są wybierani na podstawie opinii pasażerów, którzy korzystali z usług danego lotniska.


World Airport Awards


Nagrody World Airport Awards są przyznawane w wielu kategoriach, takich jak najlepsze lotnisko na świecie, najlepsze lotnisko w poszczególnych regionach, a także najlepsze lotnisko w kategoriach takich jak zakupy, obsługa pasażerów czy wygoda. Nagrody te są uznawane za ważny wskaźnik jakości usług świadczonych przez lotniska. World Airport Awards są organizowane przez brytyjską firmę konsultingową Skytrax, która specjalizuje się w badaniach związanych z branżą lotniczą. Opinie pasażerów, na których opierają się wyniki nagród, są zbierane za pomocą ankiety online, która jest dostępna w wielu językach i przeprowadzana jest na całym świecie.


Plebiscyt World Airport Awards 2023 - klasyfikacja, ranking. TOP 10 najlepszych lotnisk 2023. 


Lotnisko Hamada w Dausze, stolicy Kataru, które zwyciężyło w 2022 roku, zostało w tym roku zdetronizowane przez Singapur Changi który zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepszych lotnisk na świecie. Oprócz Singapuru i Kataru, na wysokich pozycjach w rankingu znalazły się również Tokio i Seul, które otrzymały wyróżnienia w postaci wysokich miejsc - odpowiednio 3 i 4 miejsce. Paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle'a zajęło piąte miejsce w rankingu, a kolejne pozycje zajęły lotniska w Stambule, Monachium i Zurychu. Pierwszą dziesiątkę rankingu zamyka ponownie lotnisko w Tokio (Narita) oraz Madrycki port lotniczy Barajas. Zwycięstwo Singapur-Changi wynikało głównie z wysokiej oceny w kategoriach takich jak najlepsze lotniskowe restauracje, możliwości wypoczynku i rozrywki choć zdecydowanie na zwycięstwo miał wpływ także sam wygląd tego portu lotniczego (więcej o tym jak wygląda Changi w dalszej części artykułu).
Pełna klasyfikacja plebiscytu znajduje się na zdjęciu poniżej. Pogrubione liczby po prawej stronie tabeli oznaczają pozycję w rankingu w 2022 roku. Największy skok w rankingu zaliczyło lotnisko Barajas w Madrycie, bo aż o 16 miejsc. 

 

Klasyfikacja top 10 lotnisk na świecie, źródło: worldairportawards.com


 

Lotnisko Changi w Singapurze - zwycięzca World Airport Awards 2023
 

Lotnisko Changi w Singapurze to jedno z największych i najbardziej nowoczesnych lotnisk na świecie. Zostało założone w 1981 roku i od tego czasu było wielokrotnie nagradzane oraz uznawane za jedno z najlepszych lotnisk na świecie. Lotnisko Changi oferuje liczne udogodnienia dla podróżnych, takie jak restauracje, kawiarnie, sklepy wolnocłowe, centra biznesowe, baseny, kina, a nawet przepięknie wyglądający ogród motyli i stawy. Lotnisko jest również wyposażone w darmowe Wi-Fi i liczne gniazdka do ładowania, co czyni je idealnym miejscem do spędzenia czasu między lotami.

Lotnisko Changi jeszcze do niedawno miało trzy terminale. W 2019 roku został otwarty czwarty, nowoczesny terminal o nazwie “Jewel Changi Airport”. Ten nowy terminal został zaprojektowany głównie jako miejsce, gdzie podróżni mogą się zrelaksować i zaczerpnąć wrażeń, zanim wyruszą w podróż. Właściwie natychmiastowo od momentu otwarcia terminalu “the Jewel” stał się on najsłynniejszym elementem architektonicznym tego lotniska. Z zewnątrz ma on imponującą szklaną fasadę i kształt ogromnego diamentu, który zapewnia doskonałe oświetlenie naturalne w jego wnętrzu. W terminalu “the Jewel Changi Airport” znajdują się sklepy, restauracje, ogród wodny, a nawet kładka do spacerowania pośród drzew (na zdjęciu poniżej).  Lotnisko Changi słynie z zielonej przestrzeni, co czyni go wyjątkowym w porównaniu z innymi lotniskami. Port lotniczy w Singapurze jest także jednym z najbardziej przyjaznych lotnisk dla podróżnych z niepełnosprawnościami. Oferuje wiele udogodnień, takich jak podjazdy dla wózków inwalidzkich, windy i specjalne toalety, a także usługi asysty przy "przeprowadzce” między terminalami. Dzięki swojej doskonałej infrastrukturze, udogodnieniom i obsłudze podróżnych, lotnisko Changi zyskało uznanie wśród pasażerów i branży lotniczej.
 

fot. Visit Singapore Official Site

 

Terminal “The Jewel” fot. Changi Airport

 

Zobacz też:

TOP 10 najdroższych domów na świecie

Antilia - Najdroższy dom na świecie

The One - Najdroższy dom w USA


 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Prysznic walk in – czy prysznic bez brodzika to dobry pomysł?

 Prysznic walk in – czy prysznic bez brodzika to dobry pomysł?Kabina prysznicowa bez brodzik ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

 Rynek nieruchomości to dynamiczny i skomplikowany świat, w którym każda transakcja wymaga ...