Bank Nieruchomości

Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie lub dom przed złodziejami?

 

Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie lub dom przed złodziejami?

 

Złodzieje to niestety nieodłączny element naszego życia, przez co nigdy nie możemy mieć gwarancji, że nasze mieszkanie nie zostanie obrabowane. Jednak istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy zwiększyć bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań, zapobiegając lub znacząco redukując w ten sposób, że dojdzie do kradzieży lub włamania. Oto kilka prostych, ale skutecznych sposobów na zabezpieczenie swojego mieszkania przed złodziejami.


Solidne zamki antywłamaniowe

 

Solidne zamki antywłamaniowe to jedno z najskuteczniejszych zabezpieczeń przed złodziejami. Są one zaprojektowane tak, aby utrudnić otwarcie drzwi przez osoby niepowołane, np. poprzez wyważenie lub wybicie zamka. Warto zainwestować w zamki antywłamaniowe, które są trudniejsze do sforsowania niż standardowe zamki cylindrowe. Można również zainstalować dodatkowe zabezpieczenia, takie jak bolce antywyważeniowe lub klamki z blokadą uniemożliwiającą otwarcie drzwi od zewnątrz.

Istnieje wiele różnych typów zamków antywłamaniowych:

Zamki wpuszczane - są to zamki montowane w drzwiach wewnątrz pomieszczenia. Są one bardzo trudne do sforsowania, ponieważ nie wystają w żaden sposób poza powierzchnię drzwi.

Zamki kluczowe - są to zamki, w których zamek znajduje się wewnątrz drzwi, a klucz jest potrzebny do jego otwarcia. Są one bardzo skuteczne, ponieważ nie można ich otworzyć przy pomocy narzędziach takich jak łom lub kombinerki. 

Zamki antywłamaniowe z bolcami - tego typu zamki wyposażone są w dodatkowe bolce, które blokują drzwi w razie próby wyważenia ich od zewnątrz.

Zamki antywłamaniowe są skutecznym sposobem na zabezpieczenie drzwi przed złodziejami. Można je zamontować zarówno w drzwiach wejściowych, jak i wewnętrznych, a ich zastosowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa w domu lub mieszkaniu.

 

Zainwestuj w system alarmowy

 

Następnym sposobem na zabezpieczenie domu lub mieszkania przed złodziejami jest założenie systemu alarmowego. Jest to specjalny system, który służy do wykrywania niepokojących zdarzeń, takich jak włamanie, pożar lub inne awarie. Wyodrębniamy dwa główne rodzaje systemów alarmowych: zewnętrzne i wewnętrzne.

Systemy alarmowe zewnętrzne - są to systemy, które monitorują otoczenie domu lub mieszkania. Składają się z różnych czujników, takich jak czujniki ruchu, czujniki otwierania drzwi czy okien oraz czujniki gazu. W razie wykrycia niepokojącego zdarzenia, system wyemituje sygnał świetlny lub alarmowy, który może być słyszalny z zewnątrz lub przekazywany bezpośrednio do centrali alarmowej która monitoruje nasz system alarmowy.

Systemy alarmowe wewnętrzne - składają się z czujników, które są umieszczone w różnych miejscach w pomieszczeniach. Alarmy wewnętrzne najczęściej wyposażone są w czujniki ruchu i dymu. W razie wykrycia niepokojącego zdarzenia, takiego jak włamanie czy pożar, system poinformuje nas o tym za pomocą specjalnych sygnałów dźwiękowych lub wizualnych. Jedną z zalet systemów alarmowych wewnętrznych jest ich dyskrecja - nie emitują one sygnałów alarmowych na zewnątrz. Są one również mniej podatne na fałszywe alarmy, ponieważ mogą one być monitorowane przez ludzi, a nie tylko przez automatyczne czujniki.

Podsumowując, system alarmowy to skuteczny sposób na zabezpieczenie domu lub mieszkania przed złodziejami. Można wybrać system zewnętrzny lub wewnętrzny, w zależności od potrzeb i preferencji. Warto pamiętać, że instalacja systemu alarmowego to jedynie jeden z elementów zabezpieczenia domu, dlatego nie należy rezygnować z innych środków ostrożności, takich jak solidne zamki antywłamaniowe czy rolety antywłamaniowe.

 

Rolety antywłamaniowe

 

Rolety antywłamaniowe to kolejny skuteczny sposób na zabezpieczenie okien przed włamaniami. Są one specjalnie zaprojektowane tak, aby utrudnić dostęp do wnętrza domu poprzez okna.

Istnieją różne rodzaje rolet antywłamaniowych, takie jak:

Rolety z systemem blokady - tego typu rolety wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenie, które blokuje ruch rolety, uniemożliwiając otwarcie okna z zewnątrz.

Rolety z kratką antywłamaniową - tego typu rolety składają się z poziomych lub pionowych prętów, które uniemożliwiają wyważenie okna od zewnątrz.

Rolety z łańcuchem antywłamaniowym - tego typu rolety wyposażone są w dodatkowy łańcuch, który blokuje ruch rolety, uniemożliwiając otwarcie okna z zewnątrz.

Rolety antywłamaniowe są skutecznym sposobem na zabezpieczenie okien przed złodziejami. Są one również doskonałym sposobem na zabezpieczenie domu przed słońcem i hałasem z zewnątrz. Warto pamiętać, że rolety antywłamaniowe to jedynie jeden z elementów zabezpieczenia domu, dlatego nie należy rezygnować z innych środków ostrożności, takich jak solidne zamki antywłamaniowe czy system alarmowy.

 

Współpraca z firmą ochroniarską

 

Współpraca z firmą ochroniarską to jedno z najlepszych rozwiązań, które może pomóc w zabezpieczeniu budynku przed złodziejami. Firma ochroniarska zapewnia obecność ochroniarzy, którzy od czasu do czasu będą patrolować teren wokół budynku i sprawdzać, czy nie dzieją się wokół niego jakieś niepokojące zdarzenia. Ochroniarze są wyszkoleni w zakresie bezpieczeństwa i potrafią w razie takiej potrzeby szybko reagować.

Firma ochroniarska może także zapewniać monitoring budynku poprzez zainstalowanie kamer lub innych urządzeń rejestrujących obraz. Może również zapewnić obsługę systemów alarmowych, a także zajmować się konserwacją i naprawą zabezpieczeń mechanicznych, takich jak zamki antywłamaniowe czy rolety antywłamaniowe.

Skorzystanie z usług firmy ochroniarskiej to skuteczny sposób na zabezpieczenie budynku przed złodziejami. Ważne jest jednak, aby wybrać rzetelną i sprawdzoną firmę ochroniarską, która spełni oczekiwania i zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

Do kogo zadzwonić w przypadku włamania do mieszkania lub domu? 
 

W przypadku włamania złodziei należy niezwłocznie zadzwonić na policję lub inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Dodatkowo, jeżeli mamy taką możliwość należy koniecznie skorzystać z usług ochrony budynku, która szybko zgłosi się na miejsce i zabezpieczy teren oraz pomoże w ustaleniu sprawców włamania. Jeśli posiadamy system alarmowy, należy również poinformować o włamaniu centralę alarmową, która może również wezwać odpowiednie służby. W przypadku włamania nie należy wchodzić do domu lub mieszkania, jeśli złodzieje nadal tam są - należy zachować ostrożność i zadbać o własne bezpieczeństwo.

 

Podsumowanie

 

Aby zabezpieczyć dom przed złodziejami, należy zastosować odpowiednie środki ostrożności. Jednym z nich jest montaż solidnych zamków antywłamaniowych, które utrudniają otwarcie drzwi przez osoby niepowołane. Kolejnym sposobem jest zainstalowanie systemu alarmowego, który poinformuje nas o wszelkich niepokojących zdarzeniach zarówno w pomieszczeniach wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Rolety antywłamaniowe to kolejny sposób na zabezpieczenie okien przed włamaniami. Można wybrać rolety z systemem blokady, kratką antywłamaniową lub łańcuchem antywłamaniowym. Firma ochroniarska to też świetny sposób który warto rozważyć. Warto pamiętać jednak, że żaden z wymienionych środków ostrożności nie jest w stu procentach skuteczny i jedynie redukuje prawdopodobieństwo włamania. Dlatego jeżeli bardzo zależy nam na maksymalizacji poziomu bezpieczeństwa, warto zastosować wszystkie te sposoby łącznie, a także nade wszystko, zachować ostrożność w codziennych czynnościach i pamiętać o najważniejszych kwestiach takich jak zamykanie drzwi czy okien.

 

Zobacz też:

Uciążliwy sąsiad. Do kogo zgłosić skarge?

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Czy inwestycja w alternatywne źródła energii przyniesie k...

Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że w kolejnych latach powinniśmy odchodzić od tradyc ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Dom z kontenerów: TOP 10 projektów. Pomysły i inspiracje.

  Dom z kontenerów: TOP 10 projektów. Pomysły i inspiracje. W ostatnich latach cor ...