Bank Nieruchomości

Find my iPhone. Wykorzystanie AirTag w domu: klucze i nie tylko

 

Find my iPhone. Wykorzystanie AirTag w domu: klucze i nie tylko

 

Wraz z wprowadzeniem AirTag, Apple otworzyło nowy rozdział w śledzeniu i odnajdywaniu naszych codziennych przedmiotów. Ten niewielki gadżet jest w stanie zmienić sposób, w jaki ludzie kontrolują swoje klucze, portfele i wiele innych rzeczy, które z łatwością można zgubić. Ale jak dokładnie AirTag może usprawnić nasze codzienne życie?

 

Śledzenie kluczy

Klucze są jednym z najczęściej gubionych przedmiotów. Z AirTag możesz jednak spokojnie śledzić swoje klucze, umieszczając tag wewnątrz etui na klucze lub przypinając go bezpośrednio do nich. Dzięki połączeniu z aplikacją "Znajdź" na iPhone'ie, możesz łatwo zlokalizować zgubione klucze na mapie lub użyć funkcji "Znajdź" do wydawania dźwięków z taga, co ułatwia ich odnalezienie, nawet gdy są schowane pod poduszką.

 

Śledzenie innych przedmiotów

AirTag nie jest ograniczony tylko do kluczy. Możesz przymocować go do portfela, torby, walizki, a nawet zamocować do obroży zwierzęcia domowego, co pozwoli szybko odnaleźć te przedmioty, gdy się zgubią. Funkcje zastosowania AirTag są szerokie, co czyni go wszechstronnym narzędziem do śledzenia różnorodnych rzeczy w codziennym życiu.

 

Inteligentne powiadomienia

AirTag nie tylko umożliwia odnalezienie zgubionych przedmiotów. Dzięki systemowi inteligentnych powiadomień możesz otrzymywać alerty, gdy oddalisz się zbyt daleko od przedmiotu z AirTagiem. To przydatne, gdy np. zostawisz swój portfel w kawiarni - AirTag powiadomi cię, zanim zapomnisz o nim na stałe.

 

Współpraca z siecią „Znajdź”

Jedną z największych zalet AirTag jest współpraca z siecią „Znajdź”. Jeśli zgubisz przedmiot z AirTagiem, wszyscy należący do twojej sieci znajomych w aplikacji „Znajdź” będą mogli Ci pomóc w odnalezieniu tego przedmiotu. Gdy tag zostanie wykryty w ich pobliżu, zostaną automatycznie powiadomieni, a twoje zgubione rzeczy wrócą do ciebie szybciej niż kiedykolwiek.

 

Jak znaleźć AirTag? Instrukcja krok po kroku

Oto kroki które należy wykonać w celu znalezienia urządzenia Apple lub AirTaga:

 

• Otwórz aplikację „Znajdź”.

• Wybierz opcję „Urządzenia” lub „Przedmioty”.

• Wybierz zgubione urządzenie lub przedmiot, aby zlokalizować go na mapie. Jeśli należysz do sieci znajomych, możesz również znaleźć urządzenia lub współdzielone przedmioty innych członków grupy.

• Wybierz opcję „Kierunki”, aby otworzyć lokalizację i zlokalizować przedmiot

Opcjonalnie możesz także nacisnąć „Odtwórz dźwięk”, aby urządzenie zaczęło emitować dźwięk, co ułatwi jego odnalezienie, jeśli znajduje się w zasięgu słuchu. Ta funkcja jest przydatna szczególnie w przypadku zgubionych przedmiotów, które są blisko, ale trudne do zlokalizowania wzrokowo.

 

AirTag, źródło: iPhone Italia

 

 

Lista przedmiotów do których warto rozważyć przypięcie AirTag

Wprowadzenie AirTagów otwiera nowe możliwości śledzenia i odnajdywania codziennych przedmiotów. Przymocowanie ich do różnorodnych rzeczy w domu może znacznie ułatwić zarządzanie i szybkie odnajdywanie zgubionych przedmiotów. Oto lista przedmiotów, do do których warto rozważyć przypięcie AirTaga.

 

Klucze

Klucze są często zgubianymi przedmiotami, dlatego przymocowanie AirTaga do pierścienia kluczy może ułatwić ich szybkie odnalezienie.

 

Portfel 

Portfele są innym często gubionym przedmiotem. Włożenie AirTaga do portfela umożliwi szybkie odnalezienie w przypadku zguby.

 

Torby i plecaki

Warto rozważyć przymocowanie AirTaga do codziennych torb, plecaków czy toreb, szczególnie jeśli wychodząc z domu często je ze sobą zabieramy 

 

Pilot do telewizora

Małe przedmioty elektroniczne, takie jak pilota do telewizora, czasem łatwo się gubią w domu. AirTag może pomóc w ich szybkim odnalezieniu.

 

Zabawki dziecięce

W przypadku dzieci, które często gubią swoje ulubione zabawki, przymocowanie AirTaga do nich może pomóc w ich odnalezieniu.

 

Sprzęt sportowy 

Wykorzystanie AirTaga na sprzęcie sportowym, zwłaszcza na rowerze, może być szczególnie pomocne w kwestii minimalizacji ryzyka kradzieży. Dzięki AirTagowi łatwo można monitorować lokalizację roweru i zwiększyć szansę na szybkie odzyskanie w przypadku kradzieży.

 

Ile kosztuje Apple AirTag?

W sklepach detalicznych, cena pojedynczego lokalizatora AirTag wynosi około 150 zł, a zestaw czterech sztuk można znaleźć w cenie około 450 zł.

Natomiast bezpośrednio w sklepie Apple, pojedynczy lokalizator kosztuje nieco drożej, bo około 170 zł, a zestaw czterech sztuk jest dostępny za około 570 zł. Ceny mogą się różnić w zależności od ewentualnych promocji lub zmian cenowych dokonywanych przez producenta.

 

Zobacz też:

Prowadź do domu. Nawiguj do domu. Funkcje głosowe podczas korzystania z nawigacji Google Maps

“OK Google”. Jak działa asystent Google? 

Jak zobaczyć swój dom na Google Maps?

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Jak Wybrać Idealne Biuro Nieruchomości? Poradnik dla Kupuj...

 Rynek nieruchomości, z jego zawiłościami i pułapkami, może być trudny do zrozumienia, zw ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Zalany sufit - co robić? Koszt naprawy

  Zalany sufit - co robić w takiej sytuacji?  Jedną z awarii, której nikt nie ...