Bank Nieruchomości

Czym jest penthouse?

 

Czym jest penthouse?

Apartamenty typu penthouse to rodzaj luksusowych mieszkań, które zwykle znajdują się na ostatnim piętrze budynku. Te przestronne i eleganckie apartamenty oferują imponujące widoki, luksusowe wykończenia i najwyższej jakości udogodnienia. Oprócz luksusowych wnętrz penthousy często posiadają także dodatkowe udogodnienia, takie jak basen, sauna czy siłownia. W dzisiejszych czasach penthouse stał się synonimem luksusu i wyjątkowego komfortu. W artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym jest penthouse, jaka jest historia tego typu nieruchomości, a także sprawdzimy ile kosztują apartamenty typu penthouse.

 

Historia apartamentów typu penthouse

Historia penthouse'ów sięga początków XX wieku, kiedy to w wielu dużych miastach na całym świecie zaczęto budować wysokie budynki mieszkalne. Ostatnie piętra tych budynków zwykle były przeznaczone na mieszkania o wyjątkowych walorach. Z czasem te mieszkania zaczęto nazywać penthouse'ami. Od tego czasu penthouse'y stały się symbolem luksusu i prestiżu, oferując wysoki poziom prywatności i ekskluzywnych udogodnień, takich jak tarasy czy baseny na dachu. Dziś penthouse'y są popularne w wielu miastach na całym świecie. Penthouse powstały jako swego rodzaju sposób dla zamożnych osób na korzystanie z korzyści życia w mieście, jednocześnie uciekając od zgiełku życia bezpośrednio w nim.

 

Co oferuje penthouse?

Przez lata penthouse'y stale się rozwijały i obecnie oferują szeroką gamę udogodnień i funkcji, które będą odpowiednie dla różnych stylów życia. Wiele penthouse'ów dzisiaj ma prywatne tarasy na dachu, baseny i zewnętrzne kuchnie, dając mieszkańcom unikalne doświadczenie kurortu w samym sercu miasta. Oprócz imponujących udogodnień penthouse'y oferują także wysoki poziom prywatności i wyjątkowości, którego nie da się porównać z innymi jednostkami mieszkalnymi. Penthouse'y zazwyczaj znajdują się na najwyższych piętrach budynków, dając mieszkańcom zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Ich starannie dobrana lokalizacja zwykle gwarantuje fantastyczne widoki na panoramę miasta, góry, morze lub inne atrakcyjne miejsca charakterystyczne dla danej lokalizacji.

 

Penthouse w Dubaju, źródło: Dubai Sotheby's

 

Różnice między apartamentem a Penthouse

Najważniejszą cechą, która odróżnia penthouse od zwykłego mieszkania, jest lokalizacja. Zazwyczaj penthouse znajduje się w centrum miasta lub w prestiżowej dzielnicy, w wielorodzinnym budynku na najwyższym piętrze. Często jest to także apartament dwu lub trzy poziomowy.

 

Jaka jest cena penthouse?

Ceny za metr kwadratowy tego typu nieruchomości w dobrych lokalizacjach (a w takich głównie znajdziemy apartamenty typu penthouse), są bardzo wysokie, a dodatkowym czynnikiem wpływającym na cenę penthouse'u jest jego duża powierzchnia, wielkopowierzchniowe przeszklenia i luksusowe wykończenie. Wszystko to sprawia, że ceny penthouse'ów są wysokie i często podawane są w milionach złotych.

Pomimo luksusu i wyjątkowości, penthouse'y nie są tylko dla ludzi mających duży majątek. Wiele nowoczesnych penthouse'ów zostało zaprojektowane tak, aby były bardziej dostępne i przystępne cenowo dla większego grona odbiorców, oferując szeroki wybór planów i cen, aby dopasować się do różnych budżetów i stylów życia. Niezależnie od tego, czy szukasz luksusowego schronienia w sercu miasta, czy przestronnego i dobrze wyposażonego domu z oszałamiającymi widokami, penthouse może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Oczywiście pod warunkiem, że dysponujesz środkami na zakup takiego apartamentu.

 

Czy Penthouse istnieją w Polsce? Ile kosztuje najdroższy penthouse w Polsce?

Tak, penthouse'y istnieją w Polsce. W Polsce, rynek nieruchomości luksusowych stale się rozwija i już teraz w wielu agencjach nieruchomości można znaleźć ogłoszenia nieruchomości tego typu apartamentów. Ceny penthouse'ów w Polsce zwykle sięgają kilku milionów złotych. Przeglądając oferty na portalach z ogłoszeniami nieruchomości można znaleźć penthouse za 18 milionów złotych zlokalizowany na warszawskim Powiślu, nieco tańszy apartament za 16,5 miliona złotych w pobliżu Parku Saskiego, lub penthouse w warszawskim apartamentowcu Złota 44, za który właściciel chce otrzymać 13 milionów złotych. Ciekawostką jest fakt, iż najdroższy za metr kwadratowy jest najtańszy penthouse z tej listy (Penthouse złota 44), ponieważ jego cena za metr wynosi 54 tysiące złotych, a cena apartamentu na Powiślu to "tylko" 38 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

 

Wnętrze Penthouse na Złotej 44, źródło: Złota 44

 

Zobacz też: 
Największy dom na świecie - Antilia

Najdroższe domy na świecie - TOP 10

Najdroższy dom w USA - The One

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Skrzydłokwiat - uprawa, pielęgnacja, cechy, najpiękniejsz...

 Skrzydłokwiat - uprawa, wymagania, pielęgnacja W tym artykule zapoznasz się z tajnikam ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Kable elektryczne – jaką długość kupić?

 Wybór odpowiedniej długości kabli elektrycznych ma kluczowe znaczenie podczas realizacji in ...