Bank Nieruchomości

Styropian budowlany – najlepsza izolacja cieplna

Styropian to handlowa nazwa polistyrenu. Związek ten wyprodukowana po raz pierwszy w XIX wieku, lecz zanim zaczął być powszechnie stosowany minęło sporo czasu. Pierwszym, przemysłowym wykorzystaniem styropianu była produkcja kół ratunkowych w Szwecji. Po raz pierwszy styropian budowlany typu fasadowego wykorzystano w Niemczech w 1957 roku, a w siedemdziesiątych XX stulecia pojawił się na pierwszych budynkach w Warszawie.

 

Obecnie jest to powszechnie stosowany materiał budowlany. Dzięki niskiej cenie i doskonałym właściwościom termoizolacyjnym niełatwo będzie go zastąpić w przyszłości.
Jest materiałem lekkim i bardzo prostym w obróbce – płyty styropianowe można łatwo przycinać. W procesie tym nie powstają żadne szkodliwe dla środowiska odpady ani pyły.

 

Gdzie zaopatrzyć się w styropian budowlany?

Styropmin.pl to polski producent i dystrybutor styropianu działający od lat na rynku europejskim. Podczas 25 lat działania wyprodukował ponad 20 milionów metrów sześciennych różnego rodzaju styropianów. Styropmin.pl posiada własne laboratoria badawcze i dzięki zastosowaniu najnowszych technologii może zaproponować swoim klientom optymalne rozwiązania w dziedzinie ocieplania i izolacji budynków. Współpracuje z największymi sieciami handlowymi i przedsiębiorstwami budowlano-remontowymi. W styropmin.pl może również złożyć zamówienie indywidualny odbiorca. Specjalna aplikacja pomoże mu wyliczyć ilość styropianu budowlanego potrzebną do ocieplenia domu, a także koszty samego materiału i montażu.

 

Jakie rodzaju styropianu mają zastosowanie w budownictwie?

Najpopularniejszym jest styropian fasadowy, który służy do izolacji zewnętrznych ścian budynków. Oprócz tego styropmin.pl oferuje styropiany podkładowe, specjalne płyty wspomagające ogrzewanie podłogowe, styropiany dachowe i przeznaczone do specjalnych celów. Rolą styropianu jest nie tylko ochrona przed utratą ciepła. Zapobiega również nadmiernej wilgotności i zagrzybieniu ścian. Ponieważ jest doskonałym izolatorem przydaje się również w lecie. Budynki ocieplone przy pomocy styropianu nie nagrzewają się tak bardzo jak te, pozbawione izolacji.
Styropian budowlany znajduje zastosowanie zarówno w budynkach nowych jak i w starych. Jest materiałem na tyle trwałym, że nawet po kilkudziesięciu latach spełnia swoją rolę i zachowuje swoje właściwości.
Kiedy przebadano izolację budynków wykonaną ponad 30 lat temu okazało się, że spełnia ona wszystkie aktualne normy.

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Inwestowanie w nieruchomości w Hiszpanii

Samo sformułowanie "inwestowanie w nieruchomości za granicą" może budzić obawy, że jest ono pr ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Brzoskwiniowy kolorem roku 2024: jak zaczarować nim wnętrze?

Amerykańska korporacja Pantone, której system kolorów jest używany przez wszystkich producentów ...