Bank Nieruchomości

Nowoczesne projekty domów energooszczędnych

Rosnące zagrożenia klimatyczne i ich skutki ekonomiczne coraz bardziej skłaniają nas do sięgania po zrównoważone rozwiązania takie jak pasywne budownictwo. Dzięki zaawansowanym technologiom i nowoczesnym projektom architektonicznym osiąga ono obecnie naprawdę wysoki poziom energooszczędności. W rezultacie nasze domy stają się tańsze w utrzymaniu i bardziej przyjazne dla środowiska.


Co wyróżnia domy energooszczędne? 

Projekty domów energooszczędnych opierają się na innowacyjnej koncepcji, która kładzie nacisk na minimalizację konieczności stosowania konwencjonalnych źródeł energii i ogrzewania. Możliwe jest to między innymi poprzez wykorzystanie naturalnych zasobów planety, zwłaszcza światła słonecznego, które może posłużyć do produkcji energii elektrycznej i ogrzewania wody, a także doświetlania kluczowych pomieszczeń. Wystarczy zainstalować na dachu panele i kolektory słoneczne, odpowiednio usytuować dom względem stron świata, zastosować w nim otwarte plany i przeszklenia oraz dobrze przemyśleć wielkość, liczbę oraz rozmieszczenie okien, by móc w optymalny sposób wykorzystać to, co daje nam natura. Poza tym w domach energooszczędnych często implementuje się również inteligentne systemy zarządzania energią. Pozwalają one na stałą kontrolę zużycia energii oraz automatyzację działania instalacji grzewczych, chłodzących i oświetleniowych.

 

Jak stworzyć projekt takiego domu? 

Stworzenie od podstaw projektu domu, szczególnie domu energooszczędnego, to nie lada sztuka, dlatego lepiej nie podejmować się tego wyzwania samodzielnie i zamiast tego zdać się na ekspertów, na przykład architektów z e-domy.pl. Profesjonalne biura architektoniczne takie jak to posiadają w ofercie szeroki wybór gotowych planów budynków o różnych metrażach, kształtach i udogodnieniach, w tym oczywiście projekty domów energooszczędnych, zarówno parterowych, jak i piętrowych. Uwzględniają one najnowsze trendy technologiczne w zakresie budownictwa ekologicznego oraz najlepsze praktyki związane z efektywnym wykorzystywaniem energii, dzięki czemu doskonale wpisują się w tak modną dziś koncepcję zrównoważonego rozwoju.

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Sprzedaż domów pod Wrocławiem - nowe domy na sprzedaż w ...

Scandi Group to renomowana firma deweloperska, która od lat specjalizuje się w realizacji nowoczes ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Jak wybrać idealny blat granitowy do kuchni? Przewodnik po ...

Mając na uwadze trwałość i estetykę granitowych blatów kuchennych, odpowiednia pielęgnacja je ...