Bank Nieruchomości

Brzoskwiniowy kolorem roku 2024: jak zaczarować nim wnętrze?

Amerykańska korporacja Pantone, której system kolorów jest używany przez wszystkich producentów farb i tekstyliów, co roku ogłasza odcień roku. Po dwóch dniach debat i decyzji, jest on ustalany przez wybraną grupę osób na tajnym spotkaniu. W tym roku wybrano odcień Peach Fuzz. Zastanawiasz się, jak wygląda i jak go używać we wnętrzach? Czytaj dalej.

 

Odcień Peach Fuzz

Dosłownie Peach Fuzz można przetłumaczyć jako delikatną nić w kolorze brzoskwini lub, bardziej poetycko, brzoskwiniowy meszek. Rzeczywiście, termin ten jest używany w języku angielskim w odniesieniu do delikatnego zarostu na twarzy. Jest to odcień przypominający nieco morelę i róż jednocześnie. W porównaniu do zeszłorocznego odcienia Viva Magenta, jest to zdecydowanie bardziej uniwersalny kolor, który łatwiej będzie wykorzystać we wnętrzach. Co więcej, odcienie pomarańczowego są dobrym wyborem z punktu widzenia psychologii kolorów - pobudzają kreatywność i aktywność, jednocześnie tłumiąc smutek i przygnębienie.

 

Peach Fuzz we wnętrzach

Istnieje kilka sposobów na wprowadzenie odrobiny subtelności do wnętrza za pomocą tego delikatnego koloru i to bez tragedii dla portfela:

• Tekstylia - poduszki, ściereczki, zasłony, narzuty i pledy

• Plakaty - łatwe rozwiązanie, jak zmienić wygląd łazienki czy toalety

• Tapety – wystarczy pokryć nią część ściany

  • • Dekoracje – wazony, kubki, donice
  •  

Mniej znaczy więcej, dlatego nie warto przesadzać i lepiej wybrać kilka dodatków lub mały mebel. Zobaczysz, że efekt i tak będzie świetny. 

 

Z jakimi kolorami go łączyć?

Zaletą jest to, że brzoskwinia pasuje do praktycznie każdego koloru. Prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem, że wyróżnia się w zestawieniu z ciemnymi odcieniami, takimi jak czarny lub granatowy. Mniej kontrastowe są połączenia z szarością, bielą lub beżem. Ale na tym nie koniec, ponieważ sprawdza się również w połączeniu z mniej popularnymi kolorami:

  1. 1. Z pastelowymi odcieniami (lawendowym, jasnoróżowym, miętowym…)
  2. 2. Z barwami ziemi (szarozieloną, terakotą, ziemistym różem...)

Połączenie Peach Fuzz z pastelowymi i ziemistymi odcieniami wprowadzi do Twojego domu oryginalność, ale także bardzo przyjemną atmosferę. Są to pozytywne kolory, które promują dobry nastrój, dobre samopoczucie i spokój. 

 

Inspiracje, gdzie Peach Fuzz naprawdę robi robotę 

Chociaż jest to tegoroczny odcień, projektanci, co zrozumiałe, nie przegapili go w poprzednich latach. Zebraliśmy kilka przykładów, w których udało im się włączyć ten kolor do domów swoich klientów w naprawdę piękny sposób:

• Obraz organiczny z częściowym wykorzystaniem brzoskwini

• Luksusowa wanna 

• Kuchnia z kolorowymi wnętrzami szafek 

• Kuchnia w stylu lat 50 tych w brzoskwiniowym odcieniu 

• Sypialnia dopełniona delikatnym dywanem 

 

Brzoskwiniowy w modzie

Oprócz wnętrza można również rozjaśnić szafę. Sprawdzi się w opisanych wyżej zestawieniach kolorystycznych. Najlepiej pasuje do osób o ciepłych odcieniach skóry i jaśniejszych kolorach. Na początek wystarczy brzoskwiniowy szalik lub inny dodatek, który można łatwo łączyć i dopasowywać.

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Kto musi posiadać świadectwo energetyczne w 2024 roku?

 W Polsce wymóg posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej jest wymagany dla określ ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Agent nieruchomości – praca, zarobki oraz wymagania

Elastyczny czas pracy, perspektywiczna kariera, zarobki zależne od osiąganych wyników i kontakt z ...