Bank Nieruchomości

Niespotykana, zabytkowa willa w Pleśnej

Pleśna, tarnowski, małopolskie

450 000 PLN

Niespotykana, zabytkowa willa w Pleśnej | Zdjęcie główne
Niespotykana, zabytkowa willa w Pleśnej | Zdjęcie 1
Niespotykana, zabytkowa willa w Pleśnej | Zdjęcie 2
Niespotykana, zabytkowa willa w Pleśnej | Zdjęcie 3
Niespotykana, zabytkowa willa w Pleśnej | Zdjęcie 4
Niespotykana, zabytkowa willa w Pleśnej | Zdjęcie 5
Niespotykana, zabytkowa willa w Pleśnej | Zdjęcie 6

+4

Opis

Istnieją domy piękne, luksusowe, zaskakujące oraz imponujące. O niewielu jednak można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że mają w sobie duszę. Jednakże ta zabytkowa nieruchomość zdecydowanie ją posiada i zawładnie Twoim sercem nieodwracalnie.

Ta przepięknie zachowana willa w podgórskim charakterze, znajduje się w samym sercu Pleśnej i posiada niebanalną historię sięgającą czasów II wojny światowej. Od początku lat 50. miejsce to tętniło życiem, funkcjonował tam bank dla tamtejszych mieszkańców gminy, aż do końca lat 80. i do tej pory zachowały się niektóre jego elementy. Wchodząc do wnętrza odnosi się wrażenie, że wszystko tam nasycone jest wspaniałą historią mieszkańców, ich emocjami i niesamowicie dobrą energią. Pozytywnej atmosferze sprzyja ogólna kolorystyka domu połączona z odcieniami ciepłego drewna oraz nietuzinkowymi meblami. Oryginalny wystrój jest niepowtarzalny w swojej rozmaitości i w fantastyczny sposób odsłania duszę gospodarzy, ukazując ich kreatywność, w takim domu każdy z nas choć w części staje się artystą!

Do samego wnętrza domu zaprasza nas otwarta weranda spowita przez winorośl, gdzie możesz usiąść i w spokoju wsłuchać się w odgłosy natury, bądź umilić czas nie tylko sobie, ale i sąsiadom urzekając ich magiczną grą na gitarze. Parter (126m2) willi składa się z dwóch łazienek, przytulnej kuchni z piecem kaflowym na widok który powrócisz myślami do beztroskich czasów dzieciństwa, gdzie po obfitym obiedzie udajesz się na odpoczynek do jednego z czterech pokoi pełnych przepięknych mebli, pamiątek z podróży oraz wiekowych książek. Na poddasze (90m2) kierują nas żelbetowe, szerokie schody, gdzie swoje miejsce znalazła kuchnia, spiżarnia oraz pięć pokoi pełniących funkcję sypialni, które doświetlone są poprzez klasyczne lukarny. Jeden z pokoi od strony południowej posiada dostęp do tarasu, z którego rozciągają się widoki na pobliską okolicę. Dodatkowo dom posiada wysoką piwnicę (125m2) składającą się z pięciu pomieszczeń gospodarczych oraz korytarza z wyjściem na ogród (14arów).

Konstrukcja budynku wykonana została w sposób solidny, piwnice betonowe, odizolowane od gruntu. Wewnętrzne ściany parteru oraz poddasza stanowią solidny, murowany z pełnej cegły trzon konstrukcyjny stanowiąc dodatkowo przegrodę przeciwpożarową oraz oparcie dla żelbetowych schodów prowadzących na poddasze. Zewnętrzna ściana północna będącą jednocześnie granicą działki, również jest murowana. Budynek jako wartościowy obiekt architektoniczny wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. W Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) teren przeznaczony jest do zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej.

A może? Wsiąść do pociągu.. nie byle jakiego, bo do retro lokomotywy, która raz w roku jesienną porą, sunie po szynach tamtejszej stacji i przekonaj się jak podróżowali nasi dziadkowie i pradziadkowie. Trasa zabytkowego parowozu z epoki wiedzie przez malownicze tereny okolic Tarnowa, więc wystarczy wsiąść... i patrzeć jak wszystko zostaje w tyle.

Nie trzeba długo się namyślać, wystarczy tylko wybiec z domu i... umówić się na prezentację.

Opiekun oferty:

Anna Wójcik

(519-443-570)

Loft 4 Nieruchomości - Pokochaj nowe życie!

::oferta eksportowana z programu mediaRent::

Informacje o nieruchomości

  • Cena: 450 000

  • Powierzchnia: 300.00 m2

  • Ogłoszenie od: Agencji

  • Sypialnie:

  • Łazienki:

  • Rok budowy: 1936

  • Nieruchomość: Dom

  • Rodzaj ogłoszenia: Sprzedaż

  • Data wygaśnięcia: 16-09-2025

Informacje dodatkowe

Informacje o ogłoszeniu dodanym przez agencję

Oferta 194/LTN/DS

Opiekun oferty: Anna Wójcik, tel 519443570

Udostępnij ogłoszenie

Lokalizacja

Pleśna, tarnowski, małopolskie

Wyświetlenia