Bank Nieruchomości

Prysznic walk in – czy prysznic bez brodzika to dobry pomysł?

 

Prysznic walk in – czy prysznic bez brodzika to dobry pomysł?

Kabina prysznicowa bez brodzika wygląda nowocześnie i elegancko, ale czy jest praktyczna? Wiele przemawia za prysznicem walk in – nie ma wielu zakamarków, więc łatwo go doczyścić. Szklane drzwi nie dominują przestrzeni i nawet mała łazienka zyskuje na tego typu rozwiązaniu. Oto zalety kabin bez brodzika i ich potencjalne wady.

 

Co to jest prysznic walk in?

Prysznic walk in to inaczej prysznic bez brodzika – może być zabudowany ścianką z jednej, dwóch, trzech czy czterech stron. W podłodze jest zamontowany odpływ liniowy i to, gdzie natrysk się kończy, jest umowną granicą. Bezprogowe wejście jest niezwykle wygodne dla wszystkich użytkowników, również dla dzieci i seniorów. Jakie jeszcze są zalety prysznica bez brodzika?

 

Prysznic bez brodzika – zalety

 

• Zdecydowanie się na prysznic walk-in to doskonały sposób, aby zachować dużo wolnej przestrzeni w łazience. Prysznic z brodzikiem może dominować przestrzeń. Bez brodzika natomiast sprawia, że łazienka wydaje się przestronniejsza.

• To rozwiązanie jest minimalistyczne i może dopasować się do dowolnego stylu umeblowania pomieszczenia. Pasuje zarówno do małych, jak i dużych łazienek.

• Montaż szklanej przesłony jest bardzo prosty.

• Łazienka z prysznicem walk in jest też łatwa do czyszczenia – mniej zakamarków to mniej miejsca, gdzie może gromadzić się osad i kamień. Warto wybierać szyby ze specjalną warstwą ochronną, która dodatkowo ułatwia utrzymanie jej w czystości.

 

Czy prysznic walk in ma wady?

Wadą może być koszt zamontowania odpływu liniowego – instalacja bezbrodzikowego prysznica wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża i pomocy fachowca. Sama ścianka prysznicowa może być też droższa niż najtańsze kabiny prysznicowe, choć wciąż tańsza niż rozbudowane kabiny z hydromasażem. Warto przy tym pamiętać, że zdecydowanie się na prysznic walk in nie oznacza jednocześnie rezygnacji z różnych funkcji masujących – wszystko zależy od słuchawek i deszczownic, na które się zdecydujesz do swojej kabiny walk in.

Miłośnicy wygodnych i nowoczesnych rozwiązań z pewnością powinni wybrać prysznic bez brodzika. Nie tylko wygląda stylowo, ale daje też dużo większe możliwości aranżacyjne wymarzonej łazienki.

 

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Balustrady szklane – Elegancja i bezpieczeństwo

 Wyobraź sobie współczesne miasto nocą, gdzie światła okien malują dynamiczny krajobraz. ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Trujące rośliny doniczkowe - lista, przegląd, zdjęcia

 Trujące rośliny doniczkowe - przegląd roślin Rośliny doniczkowe stanowią piękny i ...