Bank Nieruchomości

Ocieplenie starego domu murowanego z wełną mineralną i styropianem – przewodnik ISOVER

 

Wybór materiału izolacyjnego: wełna czy styropian?

Decyzja o wyborze odpowiedniego materiału izolacyjnego jest kluczowa dla zapewnienia efektywności energetycznej oraz komfortu termicznego w domu murowanym. ISOVER oferuje zarówno wełnę mineralną, jak i styropian, które różnią się właściwościami termicznymi oraz sposobami aplikacji. Wełna mineralna, ze swoim niskim współczynnikiem lambda wynoszącym od 0,031 W/mK, jest doskonała do zastosowań wymagających wysokiej izolacyjności termicznej i akustycznej. Z kolei styropian, często wybierany ze względu na łatwość montażu i koszt, jest efektywny w izolowaniu ścian zewnętrznych.

Odpowiednie ocieplenie domu nie tylko zwiększa jego wartość, ale także znacząco redukuje koszty ogrzewania. Wełna mineralna ISOVER jest również odporna na wilgoć i nie ulega osiadaniu, co gwarantuje długotrwałą efektywność. Przy wyborze materiału warto także zwrócić uwagę na odporność ogniową – wełna mineralna jest materiałem niepalnym, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania budynku.

Kiedy już zdecydujemy, czym ocieplić nasz dom murowany, kolejnym krokiem jest przygotowanie muru do aplikacji materiału izolacyjnego. Należy usunąć stary tynk, sprawdzić stan techniczny ścian oraz zagruntować powierzchnię, co zapewni lepszą adhezję nowej warstwy izolacyjnej.

 

Ocieplenie ścian zewnętrznych: praktyczne porady

Ocieplenie ścian zewnętrznych w domu murowanym jest procesem, który wymaga dokładnego planowania i przestrzegania technik montażowych. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej grubości izolacji. ISOVER oferuje różne grubości wełny mineralnej oraz styropianu, które można dostosować do indywidualnych potrzeb energetycznych budynku. Grubość izolacji powinna być związana z obliczeniami termicznymi, które uwzględniają współczynnik przenikania ciepła (U) danego elementu budowlanego.

Następnie, materiał izolacyjny należy mocować do ścian za pomocą specjalistycznych klejów i kołków izolacyjnych, co zapewnia stabilność mechaniczną systemu. Po zamontowaniu warstwy izolacyjnej, ważne jest nałożenie warstwy zbrojącej, która zabezpieczy izolację przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz pęknięciami. Na koniec, ściana powinna być pokryta tynkiem silikonowym lub mineralnym, który dodatkowo zabezpieczy izolację przed wpływem warunków atmosferycznych.

Ważne jest również, aby system izolacyjny był paroprzepuszczalny, co pozwoli na odprowadzenie nadmiaru wilgoci z wnętrza muru, jednocześnie zapewniając jego szczelność cieplną. Firma ISOVER oferuje również inteligentne folie paroizolacyjne o zmiennym oporze dyfuzyjnym, które dostosowują się do warunków wilgotnościowych, zapewniając optymalną ochronę przed kondensacją.

https://www.isover.pl/porady/ocieplenie-domu-jakich-bledow-unikac-przy-termoizolacji

 

Termomodernizacja domu murowanego z użyciem produktów ISOVER

Termomodernizacja domu murowanego to kompleksowy proces, który obejmuje nie tylko ocieplenie ścian zewnętrznych, ale również inne elementy budynku, takie jak podłogi, dachy i fundamenty. Produkty ISOVER, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom termoizolacyjnym i akustycznym, stanowią doskonały wybór na każdym etapie termomodernizacji.

Warto również pamiętać o roli, jaką odgrywają nowoczesne technologie w procesie izolacji. Systemy takie jak ISOVER Vario, z inteligentną paroizolacją, pozwalają na stworzenie szczelnego, ale zarazem "oddychającego" systemu izolacyjnego, który dostosowuje się do zmieniających się warunków klimatycznych i zapewnia trwałość konstrukcji oraz komfort użytkowników.

W ramach termomodernizacji, niezmiernie ważne jest również przemyślane planowanie oraz wykorzystanie doświadczenia i wiedzy specjalistów. Firma ISOVER oferuje wsparcie techniczne na każdym etapie projektu, od analizy potrzeb, przez dobór materiałów, aż po nadzór nad właściwym wykonaniem prac. Dzięki temu inwestorzy mogą być pewni, że ich budynek zostanie ocieplony w sposób optymalny i zgodny z najnowszymi standardami energetycznymi.

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Worki Big Bag - czym są? Do czego służą?

 Worki Big Bag to uniwersalne rozwiązanie w przemyśle transportowym i magazynowym, które odg ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Nowoczesne projekty domów energooszczędnych

Rosnące zagrożenia klimatyczne i ich skutki ekonomiczne coraz bardziej skłaniają nas do sięgani ...