Bank Nieruchomości

Meble łazienkowe - jak wybrać odpowiednie do swojej łazienki?

Meble łazienkowe - jak wybrać odpowiednie do swojej łazienki?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Służy nie tylko dbaniu o higienę całej rodziny, ale jest także miejscem, w którym przechowujemy całkiem sporo przedmiotów codziennego użytku. W związku z tym, jej wnętrze powinno być wyposażone w pojemne, funkcjonalne, wytrzymałe i stylowe meble łazienkowe. Ich wybór nie jest jednak łatwym zadaniem, o czym szybko przekonuje się większość osób urządzających od podstaw to pomieszczenie. Sprawdźmy, czym warto się kierować, aby wybrać do niego meble, które w 100% spełnią nasze oczekiwania!

 

Wybór mebli do łazienki. Co należy mieć na uwadze?

Meble łazienkowe pełnią bardzo istotną rolę w każdym domowym pokoju kąpielowym. Zapewniają odpowiednią ilość miejsca do przechowywania akcesoriów, które chcemy mieć w zasięgu ręki podczas korzystania z łazienki, pozwalają ukryć przed wzrokiem chemię domową i przedmioty, których nie chcemy przechowywać na wierzchu, a co za tym idzie, pozwalają także zadbać o lepszą organizację oraz porządek panujący we wnętrzu. To jednak jeszcze nie wszystko! Meble łazienkowe pełnią także bardzo ważną funkcją dekoracyjną – za ich pomocą możemy podkreślić wiodącą stylistykę pomieszczenia oraz nadać mu niepowtarzalnego, stylowego wystroju.

Aby meble do łazienki sprostały wszystkim naszym oczekiwaniom, muszą być prawidłowo dopasowane zarówno do warunków panujących w pomieszczeniu, jak i potrzeb oraz gustu jego przyszłych użytkowników. Wybierając je, należy uwzględnić wymagania wszystkich osób, które będą korzystały z łazienki, w tym osób dorosłych, dzieci, a także seniorów. Nie mniej ważne jest także właściwe rozmieszczenie mebli w pomieszczeniu – najlepiej wybierać je na końcowym etapie projektowania łazienki, kiedy znajdują się w niej już docelowe sanitaria i sprzęty.

Wybór mebli do łazienki

Źródło: pracowniakogut.pl/meble-lazienkowe-warszawa

Przed udaniem się do sklepu, należy także dokładnie wymierzyć pomieszczenie oraz ustalić, ile miejsca możemy przeznaczyć pod szafki łazienkowe. Należy przy tym pamiętać o postawieniu odpowiedniej ilości miejsca na swobodne otwarcie drzwiczek szafek i wysunięcie szuflad, a także dopasowanie samej wysokości mebli do wzrostu osób korzystających z łazienki. Wreszcie, warto zapoznać się z rodzajami mebli dostępnymi w sprzedaży oraz sprawdzić, które z nich mają szansę zmieścić się w pomieszczeniu.

 

Rodzaje mebli łazienkowych. Co mamy do wyboru?

Oferta mebli łazienkowych jest obecnie bardzo szeroka i zróżnicowana. W sprzedaży znajdziemy zarówno klasyczne szafki pod umywalkę, które mogą być wyposażone w nóżki lub zawieszone nad podłogą. Chętnie wybierane są także wiszące szafki łazienkowe, które mogą mieć zarówno postać wąskiej i wysokiej kolumny zawieszonej ponad podłogą, jak i mniejszych szafek w kształcie kwadratu lub prostokąta, które można umieścić np. nad pralką lub stelażem wc. Wiele osób decyduje się także na zamontowanie w swojej łazience klasycznych półek, które doskonale nadają się m. in. do przechowywania codziennie używanych kosmetyków i dekoracji łazienkowych. Popularnym rozwiązaniem są także szafki wiszące z lustrzanymi frontami, które świetnie sprawdzają się nad umywalką.

Rodzaje mebli łazienkowych

Meble do łazienki możemy zakupić zarówno jako gotowe rozwiązania w sklepie meblowym, jak i zlecić ich projekt i wykonanie profesjonalnemu zakładowi stolarskiemu. Sklepowe rozwiązania to głównie bardzo popularne w ostatnich latach meble modułowe, które można zestawiać ze sobą w dowolny sposób, dopasowując je do wymiarów konkretnego wnętrza. Rozważając ich wybór warto mieć jednak na uwadze fakt, że stworzenie za ich pomocą spójnej oraz w pełni funkcjonalnej zabudowy łazienki nie zawsze kończy się powodzeniem. Może być to szczególnie trudne w małych łazienkach oraz pomieszczeniach ze skosami i wnękami, w których zdecydowanie lepiej sprawdzą się meble łazienkowe na wymiar, projektowane i produkowane na indywidualne zamówienie.

Za wyborem mebli na zamówienie przemawia także jeszcze jeden istotny argument. Szafki łazienkowe muszą być wykonane z trwałych i odpornych na wilgoć materiałów. Są bowiem codziennie narażone na zachlapanie, kontakt z chemią do sprzątania oraz podwyższoną wilgotność. W większości przypadków rozwiązania dostępne w sklepach powstają natomiast na bazie tanich i mało wytrzymałych materiałów. Jeśli więc zależy nam nie tylko na samej estetyce, ale także na trwałości mebli oraz ich perfekcyjnym dopasowaniu do pomieszczenia, postawmy na meble łazienkowe na wymiar – to inwestycja, która w perspektywie długoterminowej najlepiej się opłaca!

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Makroekonomiczne i mikroekonomiczne otoczenie - rynek nieruc...

 Otoczenie mikroekonomiczne i makroekonomiczne - rynek nieruchomości. Od lat 30 ubiegłeg ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Wybór idealnego okrągłego lustra do łazienki - praktyczn...

Lustro to nieodłączny element każdej łazienki, pełniący nie tylko funkcję praktyczną, ale ta ...