Bank Nieruchomości

Jak dobrać rozmiar wycieraczek przed drzwi?

Rozmiar wycieraczki powinno dobierać się do szerokości drzwi wejściowych, aby idealnie pasowała. Powinna mieć na przykład 60 x 90 cm, czyli tyle ile szerokość skrzydła wejściowego. Duża wycieraczka pozwala na łatwe wyczyszczenie butów i ogranicza wnoszenie zabrudzeń do wnętrza domu. Jednak wycieraczki są dostępne w całej gamie rozmiarów. Jak dobrać ich rozmiar? Gdzie sprawdzą się mniejsze wycieraczki i modele w półkolistych kształtach?

 

Jak dopasować rozmiar wycieraczki pod drzwi?

Standardowe wycieraczki przed drzwi wejściowe mają wymiary na przykład 60 × 40 cm lub 60 × 90. Czasem zdarzają się naprawdę duże wycieraczki 120 × 80 cm lub nawet 150 x 100 cm, które idealnie sprawdzają się przed wejściem do budynku użyteczności publicznej, bloku, ale też domów jednorodzinnych z obszerną strefą wejściową. Do małego pomieszczenia można znaleźć również mniejsze wycieraczki. Najważniejsze, aby nie zawadzały przy otwieraniu drzwi. Warto pamiętać, że im większa powierzchnia do wycierania, tym łatwiej wyczyścić buty.

 

Dwie wycieraczki przed wejściem

Czasem stosuje się dwie wycieraczki przed wejściem do domu, wtedy należy pamiętać, aby większa wychodziła poza obrys mniejszej o kilka centymetrów. Najważniejsze, aby była podgumowana i nie ślizgała się – to kwestia bezpieczeństwa i praktyczności.

 

Rozmiar wycieraczki do środka budynku

Również w środku pomieszczenia może znaleźć się obszerna wycieraczka o wymiarach 150 × 100 cm. Zastąpi chodnik w strefie korytarza - na takiej macie z łatwością zmieści się codzienne obuwie domowników oraz buty gości. Szorstkie podłoże zatrzyma nieczystości, które nie będą rozprzestrzeniać się po domu. Pamiętaj, aby tak dobrać rozmiar wycieraczki, aby łatwo można było otworzyć drzwi – w takim przypadku pod ścianą mogą sprawdzić się wycieraczki półkoliste.

 

Zamów wycieraczkę na metry

Możesz zamówić dokładnie taki wymiar wycieraczki, jak szerokość drzwi na https://sklepeureka.pl/wycieraczki Wybierz dokładnie potrzebną długość i szerokość, a otrzymasz gotowy produkt w potrzebnych rozmiarach. Dostępne są tak klasyczne wycieraczki podgumowane, a także nakładki na schody, wycieraczki ażurowe i gładkie. Wybierz model dopasowany idealnie do strefy wejściowej do Twojego domu.

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Cele inwestowania w nieruchomości. Dlaczego warto inwestowa...

 Dlaczego warto inwestować w nieruchomości? Jakie cele inwestycyjne spełniają nieruchomośc ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Decyzje inwestycyjne na rynku nieruchomości - o czym trzeba...

 Decyzje inwestycyjne na rynku nieruchomości Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na rynku ...