Bank Nieruchomości

Garaże blaszane a estetyka ogrodu: jak harmonijnie wkomponować je w otoczenie domu?

 

Garaże blaszane są świetnym wyborem dla każdego, kto chce zabezpieczyć swój pojazd przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Niektórzy jednak odkładają ich zakup w czasie ze względu na obawy związane z pogorszeniem estetyki ogrodu. W dzisiejszym artykule udowodnimy, że wygląd ogródka wcale nie musi ucierpieć – wręcz przeciwnie! Garaż blaszany można pięknie wkomponować w przydomowe okolice. Dowiedz się, w jaki sposób.

 

Zastosowania garaży blaszanych

W garażach blaszanych można zaparkować samochód, motocykl, quad, a nawet traktor czy inne pojazdy rolnicze. Blaszaki świetnie sprawdzają się także jako domki narzędziowe albo miejsce przechowywania maszyn budowlanych np. betoniarek. Jeżeli po budowie pozostały Ci materiały budowlane, garaż może stać się magazynem, który ochroni je przed zniszczeniem i utratą właściwości czy też kradzieżą. Również jeśli zawsze marzyłeś o tym, by mieć własne miejsce do majsterkowania czy drobnych prac np. stolarskich, garaż blaszany prawdopodobnie spełni Twoje oczekiwania.

 

Jak harmonijnie wkomponować garaż blaszany w aranżację ogrodu?

Wiesz już, do czego mogą przydać się garaże blaszane. Jeśli należysz do grupy, która odkłada zakup blaszaka w czasie ze względu na obawy związane z obniżeniem walorów estetycznych ogrodu, nie musisz już dłużej zwlekać. Podpowiemy, w jaki sposób wkomponować taką konstrukcję w aranżację ogrodową.

Garaże blaszane często kojarzą nam się z blaszakami tymczasowymi, stosowanymi na budowach. Zamiast wyboru klasycznego wariantu o kształcie prostopadłościanu i stalowej barwie, postaw na estetyczne garaże blaszane, które staną się ozdobą przydomowej okolicy! Jakie modele są do dyspozycji?

 

Garaże w kolorze

Garaże w kolorze to rozwiązanie większości problemów estetycznych z tradycyjnymi, ocynkowanymi blaszakami. Jeżeli chcesz stworzyć piękną aranżację, postaw na modele utrzymane w barwach takich jak:

• grafitowy – to najchętniej wybierany kolor ostatnich lat, szczególnie w wersji matowej. Idealny do wykorzystania przy nowoczesnych budowlach;

• ciemna zieleń – blaszak w tym kolorze nie przyciąga uwagi odbiorców i niemal ginie w ogrodzie. Jeśli więc nie zależy Ci na tym, by był częścią aranżacji, a wolałbyś go ukryć, ciemna zieleń będzie idealnym wyborem;

• biały – który doskonale prezentuje się zarówno przy domach utrzymanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. To kolor ponadczasowy i wyjątkowo elegancki!

  •  

Garaże drewnopodobne

W ostatnich latach popularność zdobyły budowle mieszkalne, których elewacja stanowi połączenie materiałów drewnopodobnych np. z odcieniami grafitu. Czy blaszak może wyglądać tak samo? Oczywiście! Jeśli chcesz, by w Twoim ogrodzie zagościł estetyczny garaż blaszany, wybierz model drewnopodobny. Za najczęściej wybierane odcienie można uznać złoty dąb oraz orzech, przy czym pierwszy wymieniony jest chętniej wplatany w kompozycje klasyczne, natomiast drugi – w nowoczesne.

 

Garaże z oknami

Dodanie okien PCV do konstrukcji garażu daje sporo korzyści zarówno w kontekście estetyki, jak i funkcjonalności blaszaka. Okna uwzględnione w projekcie mogą:

• sprawić, że garaż prezentuje się znacznie lepiej – zaczyna wówczas przypominać domki narzędziowe, modułowe czy letniskowe;

• zapobiegać nagrzewaniu się wnętrza w najgorętsze dni w ciągu roku;

• zapewnić dostęp do światła naturalnego;

• ograniczyć konieczność montażu dodatkowego oświetlenia i umożliwić oszczędności.

Okna pozwalają także poprawić mikroklimat w pomieszczeniu i zwiększyć komfort pracy w nim. Ponieważ gwarantują sprawną cyrkulację powietrza, zapobiegają rozwojowi pleśni.

 

Garaże dwuspadowe

Garaże blaszane wcale nie muszą mieć płaskiego dachu. Mogą mieć dachy dwuspadowe, które są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. W ten sposób nawiązują do trendów i rozwiązań wykorzystywanych w dzisiejszej architekturze. Mogą korespondować z dachem domu oraz sprawiać wrażenie, że cała kompozycja jest spójna i została starannie przemyślana.

 

Garaże ze spadem do tyłu

Garaże blaszane ze spadem do tyłu to nowoczesny wybór, na który często stawiają deweloperzy na nowo budowanych osiedlach. Takie modele świetnie prezentują się na pochyłych terenach, w tym przy wjazdach na posesję. Jeśli dodatkowo blaszak zostanie utrzymany w stonowanych kolorach takich jak biel czy grafit, uzyskamy niezwykle atrakcyjną wizualnie aranżację.

Modernistyczny wygląd tego rodzaju garaży sprawia, że lepiej prezentują się wkomponowane w otoczenie, w którym nie ma zbyt dużo zieleni. Mogą to być zatem podjazdy, trawniki czy deptaki. Perfekcyjnie wyglądają połączone np. z bramami i ogrodzeniami z kompozytu czy modnymi gabionami!

 

Estetyczny blaszak? Żaden problem!

Wyżej wymienione rozwiązania, czyli okno PCV w garażu, różne kształty dachów czy wykorzystanie modnych lub stonowanych, nierzucających się w oczy kolorów, możesz ze sobą łączyć i mieszać. Pozwoli Ci to znaleźć najbardziej dopasowany do Twojego wyczucia estetyki blaszak, który będzie stanowił nie tylko ochronę pojazdu przed czynnikami zewnętrznymi, ale także ozdobę przydomowej przestrzeni!

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Cele inwestowania w nieruchomości. Dlaczego warto inwestowa...

 Dlaczego warto inwestować w nieruchomości? Jakie cele inwestycyjne spełniają nieruchomośc ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Dlaczego warto zakrywać basen, gdy nie jest używany?

 Dlaczego warto zakrywać basen, gdy nie jest używany?Przykrywanie nieużywanego basenu jest b ...