Bank Nieruchomości

Domy modułowe – czy warto zdecydować się na zakup domu w tej technologii?

Wstęp

Domy modułowe stają się coraz bardziej popularnym wyborem wśród osób poszukujących nowego miejsca do życia.

Dzięki zaawansowanej technologii prefabrykacji, oferują one wiele zalet w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Przyjrzyjmy się, dlaczego warto rozważyć zakup domu modułowego.

 

Co to jest dom modułowy?

Dom modułowy to budynek zbudowany z prefabrykowanych modułów, które są produkowane w fabryce, a następnie transportowane na plac budowy, gdzie są montowane.

Proces ten pozwala na znaczne skrócenie czasu budowy oraz redukcję kosztów związanych z tradycyjnymi metodami budowlanymi.

 

Zalety domów modułowych

Szybkość budowy Dzięki prefabrykacji, dom modułowy może być gotowy do zamieszkania w zaledwie kilka tygodni od rozpoczęcia montażu na działce.
Cały proces budowy domu modułowego, od produkcji modułów po ich montaż, jest znacznie szybszy niż budowa domu w technologii tradycyjnej. 


Koszty Gotowe domy modułowe mogą być tańsze niż tradycyjne budownictwo, głównie ze względu na niższe koszty robocizny i krótszy czas realizacji inwestycji. Ponadto, ponieważ są produkowane w kontrolowanych warunkach fabrycznych, koszty materiałów są lepiej przewidywalne i łatwiej kontrolowane. Budowa domu modułowego jest tańsza i szybsza


Wysoka jakość Gotowe domy modułowe całoroczne są produkowane w fabrykach, gdzie standardy jakości są ściśle kontrolowane. Oznacza to, że domy modułowe często mają lepszą jakość wykonania niż domy budowane tradycyjnie na placu budowy. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno C24 i wełna mineralna, gwarantuje trwałość i doskonałe parametry izolacyjne.


Ekologiczność Domy modułowe są zazwyczaj bardziej ekologiczne niż tradycyjne domy. Proces prefabrykacji generuje mniej odpadów budowlanych, a zastosowane materiały są często bardziej przyjazne dla środowiska. Dodatkowo, domy modułowe Hyta są projektowane z myślą o energooszczędności, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji i mniejszy wpływ na środowisko. Budowa domu w technologii szkieletowej wykorzystuje ekologiczne rozwiązania.


Personalizacja Wiele firm oferujących domy modułowe, takich jak Hyta, umożliwia klientom dostosowanie projektów do ich indywidualnych potrzeb. Konfiguratory online pozwalają na wybór różnych opcji wykończenia zewnętrznego i wewnętrznego, co daje dużą elastyczność w kształtowaniu przestrzeni mieszkalnej.

 

Wady domów modułowych

Ograniczenia projektowe Choć domy modułowe oferują dużą elastyczność, mogą mieć pewne ograniczenia w porównaniu do tradycyjnych budynków. Moduły muszą być transportowane na miejsce budowy, co może wpływać na maksymalne wymiary i niektóre aspekty designu.


Transport i montaż Transport modułów na plac budowy może być wyzwaniem, szczególnie w trudno dostępnych lokalizacjach. Ponadto, montaż wymaga specjalistycznego sprzętu, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami.
Typy domów modułowych


Domy całoroczne Domy modułowe całoroczne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zamieszkać w nich przez cały rok. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów izolacyjnych, takie domy są energooszczędne i komfortowe w użytkowaniu przez cały rok.


Domy kontenerowe Domy kontenerowe to specyficzny rodzaj domów modułowych, które są zbudowane z kontenerów morskich. Są one tańsze i szybsze w budowie, a jednocześnie oferują unikalny, nowoczesny wygląd.


Domy prefabrykowane Domy prefabrykowane są budynkami modułowymi, które mogą być dostosowane do różnych potrzeb i wymagań. Mogą to być zarówno domy parterowe, jak i piętrowe, z możliwością dowolnej aranżacji wnętrz.

 

Przewidywalny i krótki czas budowy

Dzięki prefabrykacji, czas budowy domu jest nie tylko krótki, ale przede wszystkim przewidywalny.

Wszystkie elementy domu są produkowane w hali, a montaż na działce trwa zaledwie kilka dni.

To oznacza mniej czasu na martwienie się i doglądanie budowy. Dzięki temu, możesz skupić się na innych aspektach swojego życia, podczas gdy nowy dom szybko staje się rzeczywistością.

 

Powtarzalność prac

Domy modułowe Hyta są powtarzalne, co oznacza, że efekt końcowy nie jest niespodzianką.

Każdy dom jest dokładnie taki, jak został zaplanowany.

Dzięki temu, inwestor wie, czego się spodziewać i może cieszyć się swoim nowym domem bez zbędnych niespodzianek.

To przewidywalność, która dodatkowo redukuje stres związany z budową.

 

Cały zakres prac w jednej firmie

Wszystkie prace związane z budową domów szkieletowych są realizowane przez jedną firmę.

Nie ma potrzeby koordynowania różnych wykonawców, co znacznie ułatwia proces budowy.

Domy prefabrykowane wyróżniają się odpowiednim zaplanowaniem wszystkich prac związanych zarówno z produkcją, jak i montażem oraz wykonania ich zgodnie z harmonogramem.

To oznacza, że nie musisz martwić się o koordynację różnych zespołów i terminów.

Wszystko jest załatwione za ciebie, co znacznie redukuje stres związany z budową.

Ekologiczne i trwałe materiały

Gotowe domy modułowe całoroczne Hyta są zbudowane z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują trwałość i energooszczędność.

Głównym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna, która zapewnia doskonałe parametry izolacyjne, eliminując mostki cieplne.

Zewnętrzne ściany są ocieplane płytami z wełny drzewnej, co dodatkowo akumuluje ciepło latem i utrzymuje je zimą. Dom modułowy, dzięki wysokiej jakości materiałom, może służyć pokoleniom przez lata.

Personalizacja i adaptacja

Domy całoroczne Hyta można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

Dzięki konfiguratorowi online możliwy jest wybór wykończeń zewnętrznych i wewnętrznych oraz dodatkowych opcji, takich jak zmiana układu funkcjonalnego, aranżacja wnętrz czy dodanie instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Hyta oferuje każdy model domu w spersonalizowanej konfiguracji, dostosowany do specyficznych wymagań lokalnych.

W nowym domu możemy więc dopasować elementy od elewacji aż po dodatki w postaci fotowoltaiki.

Konstrukcja ścian i pokrycia dachowego

Domy modułowe od Hyta charakteryzują się solidną konstrukcją ścian i dachu.

Ściany zewnętrzne wykonane są z prefabrykatów, które są ocieplane wełną mineralną oraz płytami z wełny drzewnej, co zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

Ściany wewnętrzne są również prefabrykowane, co pozwala na szybki montaż i wysoką jakość wykończenia.

Dachy domów modułowych mogą być pokryte różnymi materiałami, w zależności od preferencji klienta, w tym blachą, dachówką ceramiczną lub materiałami ekologicznymi.

Każdy dach jest projektowany z uwzględnieniem lokalnych warunków atmosferycznych, aby zapewnić trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. W ciągu jednego dnia gotowa konstrukcja stawiana jest najczęściej na płycie fundamentowej. Zastosowanie drewna w domku ma wiele zalet. 

 

Podsumowanie 

Domy modułowe stanowią nowoczesną i efektywną alternatywę dla tradycyjnego budownictwa.

Ich zalety, takie jak szybkość budowy, niższe koszty, wysoka jakość, ekologiczność i możliwość personalizacji, sprawiają, że są one atrakcyjną opcją dla wielu osób poszukujących nowego miejsca do życia.

Pomimo pewnych ograniczeń, domy modułowe, zwłaszcza te oferowane przez firmę Hyta, mogą być doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią nowoczesne, funkcjonalne i ekologiczne rozwiązania.

Hyta to producent domów modułowych. Oferuje szeroki wachlarz domów szkieletowych.

Budynki modułowe mogą zostać skonfigurowane online na stronie hyta.pl Wybudowanie domu jest proste i przyjemne.

Otrzymuje się wsparcie od formalności aż po koniec budowy. Ci, co myślą o budowie domu w tej technologii mogą dostać odpowiedzi na nurtujące pytania.

 

Dom modułowy całoroczny 

Dom modułowy całoroczny to duże przedsięwzięcie. Zaspokaja własne potrzeby mieszkaniowe.

W domach kontenerowych nie ma dużego wyboru personalizacji tak jak w domach modułowych

Model domu może być w technologii modułowej w różnej cenie.

Zależy to od standardu wykończenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących zarazem czas jak i jakość.

Gotowe domy Hyta zaspokoją najbardziej wymagającego klienta. Są dostępne w wersji z poddaszem użytkowym, parterowe, oraz z antresolą.

Mają powierzchnię użytkową większą niż wielu osobom się wydaje. Hyta buduje na terenie  Polski. Gotowe moduły w ostatnich latach zyskują coraz bardziej na popularności. Dom nie wymaga pozwolenia. 

 

 

 

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Jak znaleźć idealny dom w Legionowie? Praktyczny przewodni...

Szukasz wymarzonego domu w Legionowie, który połączy kameralność z wygodą życia podmiejskiego ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Stan deweloperski czy wykończenie pod klucz?

 Decyzja dotycząca zakupu mieszkania to jedna z tych najważniejszych w życiu wielu osób. Po ...