Bank Nieruchomości

Dlaczego warto zakrywać basen, gdy nie jest używany?

 

Dlaczego warto zakrywać basen, gdy nie jest używany?

Przykrywanie nieużywanego basenu jest bardzo praktycznym i polecanym rozwiązaniem. Dlaczego warto to robić? Oto kilka powodów, dla których warto zawsze zakrywać basen, gdy się z niego nie korzysta!

 

Większe bezpieczeństwo

Przykrycie basenu działa jak bariera, zmniejszając ryzyko wypadków, szczególnie w przypadku domów z dziećmi lub zwierzętami. Zapobiega dostępowi, minimalizując ryzyko utonięcia lub obrażeń, do jakich może dochodzić wtedy, gdy basen jest odkryty.

 

Zmniejszone parowanie wody

Przykrycia basenów pomagają ograniczyć parowanie wody, co pozwala na jej dodatkowe oszczędności. Zakrywając basen, na przykład za pomocą urządzenia takiego jak roleta basenowa podwodna, możesz oszczędzać wodę i zmniejszyć potrzebę częstego jej uzupełniania.

 

Oszczędzanie energii

Stosowanie zakrycia do basenu może pomóc w zatrzymaniu ciepła w wodzie w wyniku parowania. Jest to szczególnie korzystne w przypadku basenów z podgrzewaną wodą, ponieważ może obniżyć zużycie energii i koszty ogrzewania.

 

Redukcja zużycia chemii basenowej

Przykrycie basenu minimalizuje ekspozycję na światło słoneczne, które może prowadzić do zmian w składzie wody. To z kolei zmniejsza potrzebę stosowania dodatkowych środków chemicznych w celu utrzymania basenu, oszczędzając pieniądze i gwarantując wysoką jakość wody.

 

Zapobieganie zanieczyszczeniom

Przykrycia działają jak bariera przed liśćmi, gałązkami, owadami i innymi zanieczyszczeniami, które mogą gromadzić się w basenie. Dzięki temu można cieszyć się z czystszej wody, co również redukuje czas i wysiłek wymagany do regularnego czyszczenia basenu.

 

Zapobieganie rozwojowi glonów

Zablokowanie światła słonecznego pomaga zahamować rozwój glonów w basenie. Glony rozwijają się w świetle słonecznym, dlatego też przykrycie basenu, które zapewnia cień, aby zapobiec tworzeniu się zielonej lub mętnej wody.

 

Wydłużona żywotność sprzętu basenowego

Również pokrycia basenowe mogą chronić sprzęt, taki jak pompy, filtry i grzejniki, przed działaniem czynników atmosferycznych. Może to wydłużyć żywotność tych komponentów, zmniejszając koszty konserwacji i wymiany.

 

Oszczędność czasu

Przykrycie basenu dodatkowo oszczędza czas, ponieważ nie trzeba przeznaczać go wtedy na czyszczenie i konserwacje basenu. Zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wody, minimalizując wysiłek wymagany do jej wyczyszczenia.

 

Wobec tego przykrycie basenu, na przykład wygodna w obsłudze roleta basenowa podwodna, niesie za sobą wiele zalet. Warto pomyśleć o zastosowaniu takiego przykrycia od razu po montażu basenu!

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Podmioty funkcjonujące na rynku nieruchomości. Kto kreuje ...

 Podmioty funkcjonujące na rynku nieruchomości. Z jakich podmiotów składa się rynek nieruc ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Jak akcesoria biurowe mogą pomóc w utrzymaniu porządku i ...

Odpowiednio wyposażone biuro ułatwia efektywną pracę. Zobacz jak dobrać akcesoria biurowe, któ ...