Bank Nieruchomości

Odnowiona, wiejska posiadłość w Stróżach

Stróże, tarnowski, małopolskie

970 000 PLN

Odnowiona, wiejska posiadłość w Stróżach | Zdjęcie główne
Odnowiona, wiejska posiadłość w Stróżach | Zdjęcie 1
Odnowiona, wiejska posiadłość w Stróżach | Zdjęcie 2
Odnowiona, wiejska posiadłość w Stróżach | Zdjęcie 3
Odnowiona, wiejska posiadłość w Stróżach | Zdjęcie 4
Odnowiona, wiejska posiadłość w Stróżach | Zdjęcie 5
Odnowiona, wiejska posiadłość w Stróżach | Zdjęcie 6

+4

Opis

Odnowiona, wiejska posiadłość w Stróżach

Dom na sprzedaż Stróże

Przedstawiamy Państwu nieruchomość, która skradnie serca osobom ceniącym wiejski klimat, oryginalne wykończenia, piękny ogród, chcącym posiadać dużo przestrzeni dla siebie i najbliższych.

Stróże to mała wieś położona w Małopolsce, w powiecie tarnowskim. Miejscowość zajmuje płaską dolinę na prawym brzegu Dunajca. Od południa graniczy z wzniesieniami Partia (471 m) i Mogiła (478 m), które porośnięte przez bujne lasy, zachęcają do pieszych wędrówek lub rowerowych wycieczek. Na północ od Stróż, w stronę Dunajca rozciąga się natomiast mozaika pól uprawnych i łąk. Region w jakim leży miejscowość jest popularnym ośrodkiem turystycznym. Ze Stróż w kilkanaście minut dotrzemy nad Jezioro Czchowskie, słynące z zapory Jezioro Rożnowskie czy nad Dunajec aby skorzystać z oferowanych tam spływów kajakowych. W niedużej odległości znajduje się także kąpielisko `Chorwacja`. Miłośnicy zamków docenią fakt, iż w sąsiednich miejscowościach będą mogli zwiedzać ruiny zamku w Czchowie, zamku Jana Amora Tarnowskiego czy ruiny zamku w Melsztynie. To tylko niektóre z możliwości jakie daje mieszkanie w Stróżach. Wiele innych będziesz systematycznie odkrywał wraz z spędzonym tutaj czasem.

Właśnie w centrum Stróż znajduje się oferowana przez nas nieruchomość. Jest nią działka gruntu o numerze ewidencyjnym 328. Jej powierzchnia to jeden hektar, natomiast oferta sprzedaży dotyczy powierzchni około 36 ar, które zostaną wydzielone pod sprzedaż wraz z zabudowaniami, o których będzie mowa później. Właściciele nie zamykają się na sprzedaż całej hektarowej działki, więc nowy nabywca ma wybór jaka powierzchnia go satysfakcjonuje. Parcela ma bezpośredni dostęp do asfaltowej drogi gminnej, co w znaczący sposób ułatwia do niej dojazd. Wspomniana droga biegnie dalej w górę wzniesienia u stóp którego położona jest nieruchomość i z którego rozciąga się piękny widok na okolicę. Jest to wymarzone miejsce do rowerowych przejażdżek. W sąsiedztwie znajduje się luźna zabudowa jednorodzinna i drobne gospodarstwa. Działka jest w pełni ogrodzona i porośnięta wieloma drzewami i krzewami, a od strony południowej został urządzony na niej ogród, gdzie znajdziemy, świerki kalifornijskie, kosodrzewinę, buk czerwony, magnolie i wiele innych ozdobnych gatunków.

Nieruchomość zabudowana jest kilkoma budynkami. Zaczniemy jednak od piwnicy, która de facto stanowi oddzielną budowlę. Jest położona na północno-wschodnim skraju działki i znajduje się niemal całkowicie pod ziemią. Posiada betonowe ściany i sklepienie. Jest wysoka na ponad dwa metry, wyposażona w instalację elektryczną i idealnie nada się jako podziemny magazyn na rzeczy, które należy przechowywać w chłodzie i w ukryciu przed słońcem.

Kolejnym budynkiem jest murowana szwalnia. Składa się ona z dużej otwartej sali produkcyjnej, części biurowej oraz części socjalnej. Kiedyś uwijały się tutaj jak mrówki panie szyjące na maszynach, teraz nowy właściciel będzie mógł znaleźć odpowiednie zastosowanie dla tego budynku.

Na południe od wspomnianej szwalni znajduje się stara, drewniana stodoła, która jest obecnie w trakcie przebudowy. Zostanie ona podzielona na drewutnię oraz otwartą altanę. Wszystko z wykorzystaniem starych desek i drewna, aby zachować jej charakter. Na ekipę, która zajmuje się przebudową trzeba było czekać dwa lata co zwiastuje, że praca będzie wykonana z należytą starannością, a jednocześnie wiele mówi o zaangażowaniu właścicieli, którzy stawiają na wysoką jakość wykonywanych prac i dbałość o każdy szczegół.

Na działce znajduje się także czterostanowiskowy, murowany garaż, więc cała rodzina, a nawet ewentualni goście znajdą miejsce aby schronić swoje samochody przed niekorzystną pogodą. W garażu znajduje się także mały kącik majsterkowicza, dla lubiących czasem się pobrudzić hobbistów.

Najważniejszym jednak budynkiem jest odnowiony, a tak naprawdę wybudowany praktycznie od nowa, wspaniały dom. Kryje on w sobie wiele ciekawych zakamarków, pięknych pokoi czy oryginalnych elementów konstrukcyjnych jak i dekoracyjnych. Postaram się przybliżyć Państwu chociaż niektóre z nich. Pierwotny budynek, który jest podstawą domu powstał w latach 60-tych minionego wieku. Natomiast obecny kształt nabrał na przełomie milenium, gdy został gruntownie przebudowany. Wymieniony został dach, którego solidna drewniana konstrukcja pokryta jest obecnie paloną, betonową dachówką o charakterystycznym brązowawym kolorze, która świetnie komponuje się z białą elewacją oraz oryginalnymi, drewnianymi obiciami wokół drzwi i okien. Śnieżnobiała elewacja posiada dodatkowy unikatowy element jakim są wypukłe wzory, które pokrywają ją w całości. Budynek wybudowany z cegły, posiada trzy kondygnacje i trzy wejścia. Przyziemie, do którego dostaniemy się przez szklaną oranżerię znajdującą się w zachodniej części budynku, posiada kilka pomieszczeń. Z powodzeniem pełnią one rolę piwniczki na przetwory i słynące w całej Kanadzie nalewki J. Na tym poziomie znajduje się również kuchnia, której charakterystycznym elementem jest nowy, lśniąco biały piec kaflowy, w którym można wypiec chleb jak również wędzić kiełbasę czy żeberka na grilla. Gospodarze przygotowali tutaj również pomieszczenie przystosowane pod saunę, więc jeśli będziesz maił taką potrzebę możesz ją tutaj urządzić. Na parter budynku dostaniemy się z oranżerii przez bukowe schody. Na tym poziomie znajdziemy łazienkę wyposażoną w wannę oraz kabinę prysznicową, więc w zależności od nastroju możesz pozwolić sobie na długą kąpiel lub szybki prysznic. Mieści się tutaj również druga kuchnia, wyposażona w kolejny biały, kaflowy piec. Stała się ona ulubionym pomieszczeniem obecnych właścicieli, być może i Ty będziesz spędzał w niej najwięcej czasu z najbliższymi. Obok kuchni znajduje się duża sypialnia z widokiem na ogród. Kolejnym pomieszczeniem, o którym warto wspomnieć jest salon wyposażony w wysokiej klasy kominek, oraz wyjście na taras i ogród. Ostatnim poziomem budynku jest poddasze na które dostaniemy się również przez drewniane schody, tym razem dębowe. Poddasze pełni głównie rolę sypialną. Znajdują się tutaj trzy pokoje, pomieszczenie przystosowane pod kuchnię lub ewentualnie kolejną łazienkę z wanną i prysznicem, oraz spory hol prowadzący na balkon, a z niego rozciąga się panorama na południe w stronę wzgórza i lasów.

To tylko niektóre elementy, które sprawiają, że tą nieruchomość bez zbędnej przesady można nazwać wyjątkową. Żeby rzeczowo opisać wszystkie elementy musiałbym stworzyć epopeję, a nie o to chodzi. Na podkreślenie natomiast zasługuje fakt, że obecni właściciele włożyli mnóstwo pracy i serca aby ta posiadłość nabrała takiego blasku jakim przykuła Twoją uwagę. Jestem pewien, że gdy zdecydujesz się na zakup, właściciele podzielą się z Tobą całą historią tego domu i zakresem prac jakie zostały tutaj poczynione.

Z pewnością nie jest to nieruchomość dla każdego. Została ona urządzona z konkretnym smakiem i gustem na rodzinne gniazdo i nowy nabywca musi podzielać tą samą wizję co obecni właściciele, którymi notabene jest bardzo miłe małżeństwo, które serdecznie pozdrawiam.

Najwięcej informacji o nieruchomości uzyskasz na naszej stronie internetowej "Gabański Nieruchomości" - Sprawdź !!

Znajdziesz tam najwięcej zdjęć, film ukazujący nieruchomość oraz wirtualny spacer.

Dodatkowo właściciele posiadają około 2,5 hektara ziemi rolnej, która może zostać włączona w całości lub części w transakcje zakupu domu. Cena zostanie ustalona w ramach indywidualnych negocjacji z poszczególnymi zainteresowanymi.

Więcej informacji udzielę telefonicznie lub na prezentacji, na którą gorąco zapraszam!

Osoba prowadząca:

Daniel Gabański

Agent nieruchomości Tarnów

Gabański Nieruchomości

Biuro nieruchomości Tarnów

Tel. 791 842 960

::oferta eksportowana z programu mediaRent::

Informacje o nieruchomości

  • Cena: 970 000

  • Powierzchnia: 240.00 m2

  • Ogłoszenie od: Agencji

  • Sypialnie:

  • Łazienki:

  • Rok budowy: 1999

  • Nieruchomość: Dom

  • Rodzaj ogłoszenia: Sprzedaż

  • Data wygaśnięcia: 13-05-2026

Informacje o ogłoszeniu dodanym przez agencję

Oferta 9/GBN/DS

Opiekun oferty: Daniel Gabański, tel 791842960

Udostępnij ogłoszenie

Lokalizacja

Stróże, tarnowski, małopolskie

Wyświetlenia