Bank Nieruchomości

Kamienica Rynek Koźle na zewnątrz wyremontowana

Kędzierzyn-Koźle, opolskie

2 850 000 PLN

Kamienica Rynek Koźle na zewnątrz wyremontowana | Zdjęcie główne
Kamienica Rynek Koźle na zewnątrz wyremontowana | Zdjęcie 1
Kamienica Rynek Koźle na zewnątrz wyremontowana | Zdjęcie 2
Kamienica Rynek Koźle na zewnątrz wyremontowana | Zdjęcie 3
Kamienica Rynek Koźle na zewnątrz wyremontowana | Zdjęcie 4
Kamienica Rynek Koźle na zewnątrz wyremontowana | Zdjęcie 5
Kamienica Rynek Koźle na zewnątrz wyremontowana | Zdjęcie 6

+4

Opis

Kamienica w rejestrze zabytków województwa opolskiego!!!

Do sprzedaży kamienica wraz z oficyną o powierzchni całkowitej 1548,5m2, posadowione na działkach 585m2 w Kędzierzynie - Koźlu.

Obiekt został wybudowany w latach 1900/1910, w technice tradycyjnej murowanej, posiada solidne fundamenty, w dużej mierze wyremontowany. Remont obejmował: wymianę pokrycia dachowego na dachówkę aluminiową pokrytą proszkowo, wykonanie obróbek blacharskich, rur spustowych, rynien z aluminium, wykonanie parapetów i i okładzin z granitu szlifowanego, wymianę okien w całym budynku kamienicy na PCV i aluminiowe oraz drzwi wejściowych, remont elewacji zewnętrznej i wewnętrznej (wraz z termoizolacją), konserwację i uzupełnienie zabytkowego detalu architektonicznego, częściową wymianę tynków wewnętrznych, nowy, żelbetowy strop na częścią pomieszczeń 1 kondygnacji, nowe podłogi w części pomieszczeń.

Obiekt pełnił w przeszłości funkcję gastronomiczną i przygotowany jest pod taką działalność. Niewielkim kosztem i pracami można przywrócić poprzednią formę użytkową i uruchomić restaurację wraz z salą bankietową. Dodatkowym argumentem jest fakt, że w obiekcie znajduje się wyposażenie sali konsumpcyjnej wraz z zapleczem kuchennym.

Budynek główny składa się z 4 kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej o wysokości 281 - 443cm. Parter to część gastronomiczna podzielona na restaurację i bar. Sale główne mają około 76m2 i 78m2. Pozostałe kondygnacje przewidziane były jako część hotelowa i tak miały zostać zaadoptowane, aczkolwiek równie dobrze mogą pełnić po remoncie funkcje mieszkaniowe. Na 1 piętrze jest przewidzianych 5 oddzielnych lokali o powierzchni od 25 - 43m2 oraz kolejne ponad 60m2 pomieszczeń do zaadoptowania, nie licząc korytarzy. Drugie piętro to 7 lokali od 23 - 60m2. Na 3 piętrze/poddaszu są 4 lokale 25 - 75m2.

Budynek oficyny również można w dużej części przeznaczyć na cele mieszkalne lub w przypadku hotelu na cele biurowe i socjalne.

Obiekt posiada dostęp do mediów: gaz, elektryczność wraz z siłą, woda i kanalizacja. Poziom parteru jest częściowo klimatyzowany. Ogrzewanie zapewnione jest poprzez piec gazowy Buderus. Wejście do budynku głównego zapewnione jest z traktu głównego oraz od strony oficyny.

Obiekt znajduje się w okolicach rynku. W otoczeniu znajdują się lokale usługowe, gastronomiczne, mieszkalne. Zważywszy na historię lokalu związaną z gastronomią, liczne imprezy oraz bankiety dla osób wysoko postawionych, idealnie nadaje się na prowadzenie restauracji wraz z hotelem. Zważywszy na układ i poprzednie funkcje, lokal może zostać wykorzystany jako klub nocny, dyskoteka, kawiarnia. Może pełnić również inne przeznaczenie usługowe, w branży Beauty, jako gabinet stomatologiczny lub gabinet medycyny estetycznej. Piętra można zaadoptować na mieszkania lub biura.

Zapraszam do kontaktu oraz po więcej informacji. Nieodpłatnie udzielę pomocy w uzyskaniu atrakcyjnej oferty kredytowej.

Osoba odpowiedzialna za ofertę: Dariusz Kwiecień Tel. 887 021 000 Nr licencji 27908

LINK DO OFERTY: http://www.next-investment.pl/oferta/49

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Oferta wysłana z programu IMO dla biur nieruchomości

Informacje o nieruchomości

  • Cena: 2 850 000

  • Powierzchnia: 1,548.50 m2

  • Ogłoszenie od: Agencji

  • Sypialnie:

  • Łazienki:

  • Nieruchomość: Hala, magazyn

  • Rodzaj ogłoszenia: Sprzedaż

  • Data wygaśnięcia: 07-01-2025

Informacje o ogłoszeniu dodanym przez agencję

Oferta 49

Opiekun oferty: Next Investment Dariusz Kwiecień, tel 887021000

Udostępnij ogłoszenie

Lokalizacja

Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Wyświetlenia