Bank Nieruchomości

Obiekt sanatoryjno-rehabilitacyjny

ul. Staszica, Bliżyn, skarżyski, świętokrzyskie

4 400 000 PLN

Obiekt sanatoryjno-rehabilitacyjny | Zdjęcie główne
Obiekt sanatoryjno-rehabilitacyjny | Zdjęcie 1
Obiekt sanatoryjno-rehabilitacyjny | Zdjęcie 2
Obiekt sanatoryjno-rehabilitacyjny | Zdjęcie 3
Obiekt sanatoryjno-rehabilitacyjny | Zdjęcie 4
Obiekt sanatoryjno-rehabilitacyjny | Zdjęcie 5
Obiekt sanatoryjno-rehabilitacyjny | Zdjęcie 6

+4

Opis

Centrum rehabilitacji i SPA

Sprzedaż za cenę 4.000.000 PLN prawo własności nieruchomości w postaci 2 budynków połączonych łącznikiem o łącznej powierzchni użytkowej 3.297,34m2 oraz prawo użytkowania wieczystego 3 działek gruntu (na których posadowione są te budynki) o łącznej powierzchni 5.800m2. Sprzedaż ruchomości za cenę 400.000zł.

Operat szacunkowy dostępny do wglądu, zapytania proszę kierować na: przetargi@tmhome.pl, tel. 507-415-777 oraz za pośrednictwem formularza na stronie ogłoszenia.

Szczegółowy opis nieruchomości: LOKALIZACJA: wieś i gmina BLIŻYN, powiat SKARŻYSKI, woj. ŚWIĘTOKRZYSKIE, ul. Staszica 16 Przez Bliżyn przebiega droga krajowa 42 i linia kolejowa 25 ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego. Bliskość węzła kolejowego Skarżysko-Kamienna i jego połączenie z Bliżynem daje możliwość dotarcia koleją do niemal każdego dużego ośrodka w Polsce.

Przedmiotem sprzedaży są 2 budynki (z prawem własności), 2-piętrowe podpiwniczone o charakterze rehabilitacyjno-leczniczo-pobytowym połączone łącznikiem na poziomie 2 i 3 kondygnacji – łączna powierzchnia użytkowa 3.297,34m2 (1.334m2 +1.963,34m2) - wraz z wyposażeniem. Teren ogrodzony z wyznaczonymi naziemnymi miejscami do parkowania.

Budynki posadowione są na 2 działkach o powierzchni 2.455m2 i 3.152m2, trzecia działka to obszar o powierzchni 193m3, stanowiący pas zieleni przy akwenie wodnym (Zalew Bliżyn). Łączna powierzchnia działek gruntu to 5.800m2, własności Skarbu Państwa, będące w użytkowaniu wieczystym. Tworzą one całość gospodarczą objętą wspólnym zainwestowaniem.

Nieruchomość gruntowa o kształcie regularnym o szerokości od ok. 75m do ok.35m i głębokości od ok.90m do ok.80,5m. Teren ze spadkiem w kierunku południowo-zachodnim od strony ul.Staszica.

Teren ogrodzony siatką na słupkach metalowych. Wjazd na teren nieruchomości od ulicy Staszica – brama przesuwna z kątowników stalowych z wypełnieniem siatką zgrzewaną. Teren przed budynkiem utwardzony kostką betonową (dojścia, dojazdy, ciągi piesze, parking na 28 miejsc, w tym na 2 dla osób niepełnosprawnych). Powierzchnia zabudowy: 1.181,80m2 Powierzchnia utwardzona – 1.718,15m2 Mur oporowy – 17,50m2 Śmietnik – 3m2 Powierzchnia zieleni – 2.879,55m2

BUDYNEK 1 Usytuowany w południowej części działek powstał w wyniku modernizacji i rozbudowy istniejącego budynku biurowego. 3-kondygnacyjny podpiwniczony. W piwnicach budynku zlokalizowane są pomieszczenia techniczne (rozdzielnia elektryczna, kotłownia, skład opału), pomieszczenia gospodarcze, magazynowe, zaplecze kuchni. Na parterze jadalnia, kuchnia, recepcja, gabinety lekarskie i zabiegowe, dyżurki pielęgniarskie oraz sale dla osób wymagających stałej opieki pielęgniarskiej, 3 sale 4-osobowe i 1 sala 3-osobowa oraz izolatka. Na piętrze pokój pielęgniarek, izolatka, 4 pokoje 2-osobowe, pokój gościnny2-osobowy, 8 pokoi 1-osobowych, 2 apartamenty, pokój dzienny, pokój salowej, pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu izolatka z łazienką, 5 pokoi 2-osobowych, 7 1-osobowych, 2 apartamenty, pokój gościnny, pralnia, suszarnia, prasowalnia, aneks kuchenny, kaplica. Pozwolenie na użytkowanie z dnia 27.03.2013r.

Powierzchnia zabudowy – 603,50m2 Powierzchnia użytkowa budynku – 1.334m2 Kubatura – 6.918m3 ilość kondygnacji naziemnych – 3 oddane do użytku – 2013r.

Instalacje: elektryczna wodociągowa sieciowa kanalizacyjna sanitarna z odprowadzeniem ścieków bytowych do kanalizacji gminnej gazowa c.o. z własnej kotłowni wentylacja mechaniczna i grawitacyjna monitoring teletechniczna odgromowa przywoławcza oddymiania klatki schodowej

Urządzenia: piec na paliwo stałe w kotłowni dźwig osobowy windy towarowe w kuchni do transportu posiłków armatura łazienkowa armatura kuchenna

BUDYNEK 2 Usytuowany po północnej stronie budynku nr 1. 3 kondygnacje naziemne, podpiwniczony. W piwnicach pomieszczenia rehabilitacji i SPA (sauna sucha i mokra, grota solna, gabinety fizykoterapii, terapii ruchowej) oraz pomieszczenie techniczne (kotłownia, pomieszczenie generatora prądu). Na pozostałych kondygnacjach pokoje dla pensjonariuszy (33 pokoje 2-osobowe i 1 1-osobowy). Na wszystkich poziomach mieszkalnych usytuowane pokoje dzienne z aneksem kuchennym (świetlice). Budynek wykonany w technologii tradycyjnej murowanej z podłużnym układem konstrukcji nośnej. Komunikację pionową zapewniają klatka schodowa oraz dźwig osobowy. Budynek wykonany na podstawie projektu budowlanego. Pozwolenie na użytkowanie 27.03.2013r.

Powierzchnia zabudowy – 574,65m2 Powierzchnia użytkowa budynku – 1.963,34m2 Kubatura – 7.516,78m3 ilość kondygnacji naziemnych – 3 oddane do użytku – 2013r.

Instalacje: elektryczna wodociągowa sieciowa kanalizacyjna sanitarna z odprowadzeniem ścieków bytowych do kanalizacji gminnej gazowa c.o. z własnej kotłowni na paliwo stałe wentylacja mechaniczna i grawitacyjna klimatyzacja monitoring teletechniczna odgromowa przywoławcza oddymiania klatki schodowej

Urządzenia: kocioł na paliwo stałe w kotłowni dźwig osobowy armatura łazienkowa armatura kuchenna

Budynki dostosowane do świadczenia usług w zakresie opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, świadczenia usług w zakresie rehabilitacji i usług SPA. Pozbawione barier architektonicznych, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W ramach rehabilitacji obiekt dostosowany do świadczenie usług z zakresu fizykoterapii, hydroterapii, światło terapii, termoterapii oraz usług Wellness&Spa. Może być wykorzystany jako obiekt hotelowy lub biurowy. Ośrodek dysponuje 127 miejscami, w tym 15 miejscami dla osób wymagających stałej opieki pielęgniarskiej.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania przestrzennego działki zlokalizowane są na terenie koncentracji usług z zakresu kultury, handlu, gastronomii, obsługi ruchu turystycznego, opieki społecznej i innych, wskazanych do kreowania jako centrum usługowe miejscowości.

Działki położone są w obszarze rewitalizacji wyznaczonym Uchwałą nr XV11I/127/2016 Rady Gminy Bliżyn z dnia 30 listopada 2016r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Zgodnie z art.11 ust.6 ustawy z dnia 9 października 2015r. o rewitalizacji utraciło moc prawo pierwokupu przysługujące gminie na terenie obszaru rewitalizacji. Działki nie są położone w obszarze specjalnej strefy ekonomicznej w rozumieniu ustawy z dnia 20 października 1994r. o specjalnych strefach ekonomicznych (Dz.U. z 2019r., poz. 482 z późn. zm.). Ponadto działki nie są ujęte w uproszczonym planie urządzania lasu oraz nie wydano decyzji Starosty Skarżyskiego na podstawie inwentaryzacji stanu lasu, a także nie ma tu zastosowania art. 3 ustawy o lasach.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.

Posiadamy w ofercie również ogłoszenia niepublikowane.

Dla zgłaszających nam swoje nieruchomości proponujemy atrakcyjne warunki współpracy.

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM (asaricrm.com)

Informacje o nieruchomości

  • Cena: 4 400 000

  • Powierzchnia: 329,734.00 m2

  • Ogłoszenie od: Agencji

  • Sypialnie:

  • Łazienki:

  • Rok budowy: 2013

  • Nieruchomość: Inne

  • Rodzaj ogłoszenia: Sprzedaż

  • Data wygaśnięcia: 04-08-2024

Informacje dodatkowe

Informacje o ogłoszeniu dodanym przez agencję

Oferta 73/6110/OOS

Opiekun oferty: Przetargi Licytacje, tel 507 415 777

Udostępnij ogłoszenie

Lokalizacja ul. Staszica, Bliżyn, skarżyski, świętokrzyskie

Wyświetlenia

Podobne nieruchomości

Dołącz już dziś

Miej udział w dynamicznie rozwijającym się rynku nieruchomości