Bank Nieruchomości

Drewniany dom na skraju lasu

Borzęcin, brzeski, małopolskie

215 000 PLN

Drewniany dom na skraju lasu | Zdjęcie główne
Drewniany dom na skraju lasu | Zdjęcie 1
Drewniany dom na skraju lasu | Zdjęcie 2
Drewniany dom na skraju lasu | Zdjęcie 3
Drewniany dom na skraju lasu | Zdjęcie 4
Drewniany dom na skraju lasu | Zdjęcie 5
Drewniany dom na skraju lasu | Zdjęcie 6

+4

Opis

Drewniany dom na skraju lasu< >

Dom na sprzedaż Borzęcin< >

< >

Oferta skierowana do osób ceniących bliskość lasu, wiejski klimat oraz chcących odpoczywać przy akompaniamencie gnieżdżących się w pobliżu ptaków. Wymarzone miejsce na weekendowe wypady lub wakacje z dala od miasta.

< >

Borzęcin to mała wioska położona w województwie małopolskim, w powiecie brzeskim. Przez miejscowość przebiegają dwie drogi wojewódzkie o numerach 964 i 768. Pierwszą z nich dotrzemy do oddalonego o niespełna 30 km Tarnowa, natomiast drugą do oddalonego o około 15 km Brzeska oraz mieszczącego się tam węzła autostrady A4. Obecność tych dwóch arterii drogowych w znaczący sposób ułatwia mieszkańcom komunikację ze światem. Wieś posiada wysokie walory przyrodnicze i krajobrazowe, wynikające głównie z bogatego świata flory i fauny, rzadko spotykanych gatunków roślin i zwierząt, a przede wszystkim z wysokiego stopnia naturalności terenu i niewielkiej degradacji środowiska przyrodniczego. Gmina za swoje działania zmierzające do chronienia dziedzictwa natury została wyróżniona ogólnopolską nagrodą `Gmina Przyjazna Środowisku`. Jest to więc wymarzone miejsce dla miłośników zielonych lasów, pól i łąk.

< >

Właśnie w Borzęcinie, a dokładniej rzecz ujmując w przysiółku Wisowatki znajduje się oferowana Państwu nieruchomość. Jest to działka gruntu o numerze 1793. Parcela ma wielkość 12 ar, przez co dostarcza sporo przestrzeni do spędzania wolnego czasu, uprawy przydomowego warzywniaka, czy zabawy z najbliższymi. Kształt nieruchomości zbliżony jest do prostokąta o wymiarach 43 x 34 metry. Działka znajduje się w ostatniej linii zabudowy. Na południe od niej rozciągają się już tylko piękne, iglaste lasy, będące domem dla niezliczonych gatunków ptaków, które umilą Ci dzień darmowymi koncertami. Sarny, zające będą podchodzić pod Twoje ogrodzenie aby zobaczyć i przywitać swojego nowego sąsiada. Działka jest w całości ogrodzona metalową siatką, dzięki czemu wspomniane zwierzęta nie zniszczą Twojego warzywniaka i nie będą Cię niepokoić podczas odpoczynku. Gnieżdżący się w pobliżu bociek będzie pilnował nieba nad Twoją posesją. W okolicy znajdują się wolnostojące domy jednorodzinne, tworzące małe, wiejskie osiedle. W odległości kilkudziesięciu metrów usytuowana jest także lokalna kaplica, w której raz w tygodniu odbywa się nabożeństwo. Podczas spacerów po okolicy, natkniesz się na coraz rzadziej widziane na polskiej wsi, pasące się krowy czy owce. Do parceli prowadzi asfaltowa droga gminna, wiec nie będziesz miał problemów z dojazdem do swojej własności.

< >

Nieruchomość zabudowana jest trzema budynkami. Pierwszym z nich jest murowana stajenka, która obecnie służy już tylko jako kurnik. Jest mocno zużyta ale ciągle jeszcze może pełnić rolę schowka na drewno czy tzw. rupieciarni. Drugim budynkiem jest z kolei sporych rozmiarów, drewniana stodoła, którą możesz zaadaptować jako garaż dla samochodu lub przerobić na altanę do grillowania. Możliwe także, że da się połączyć obydwie te funkcje. Ostatnim, a jednocześnie najistotniejszym budynkiem jest mała drewniana chata. Jej powierzchnia to około 48 metrów kwadratowych. Wybudowana została z dużych, solidnych bali o wymiarach 40 x 40 cm, które mimo jej wieku wciąż są twarde jak skała. Budynek posiada dwuspadowy dach kryty niezniszczalny, ale owianym złą sławą eternitem. Dom usytuowany jest na kamiennej podmurówce. Posiada wylewki oraz drewnianą powałę. Charakterystyczne skrzynkowe okna dodają mu uroku. W środku znajdziemy mały ganek oraz trzy pomieszczenia. Dwa pokoje z oknami wychodzącymi na las oraz małą kuchnię z piecem kaflowym. Pomieszczenia są wysokie (270 cm) i przestronne. Budynek nie posiada łazienki, więc podczas remontu będziesz musiał wygospodarować na nią miejsce. Ogólny stan budynku jest solidny. Drewniana, gruba powała pozwala zaadoptować na poddaszu dwa lub trzy małe pokoje sypialne, natomiast parter wykorzystać możesz jako strefę dzienną. Budynek posiada instalację elektryczną. Na ścianie północnej znajduje się skrzynka gazowa, więc możesz podczas remontu rozprowadzić instalacje gazową i ogrzewać dom gazem. Innym rozwiązaniem będzie zastosowanie kominka, gdyż tak mały, drewniany dom bardzo łatwo ogrzać. Na działce znajdują się dwa źródła wody. Gminny wodociąg oraz przydomowa studnia, słynąca w okolicy z czystej wody.

< >

< >

Najwięcej informacji o nieruchomości uzyskasz na naszej stronie internetowej "Gabański Nieruchomości" - Sprawdź !!< >

Znajdziesz tam najwięcej zdjęć, film ukazujący nieruchomość oraz wirtualny spacer.< >

< >

Jeśli posiadasz pytania zachęcam do kontaktu oraz zapraszam na prezentację, na której poczujesz urok tego miejsca.

< >

Osoba prowadząca:

Daniel Gabański

Agent nieruchomości Tarnów

Gabański Nieruchomości

Biuro nieruchomości Tarnów

Tel. 791 842 960

< >

::oferta eksportowana z programu mediaRent::

Informacje o nieruchomości

  • Cena: 215 000

  • Powierzchnia: 52.00 m2

  • Ogłoszenie od: Agencji

  • Sypialnie:

  • Łazienki:

  • Rok budowy: 1960

  • Nieruchomość: Dom

  • Rodzaj ogłoszenia: Sprzedaż

  • Data wygaśnięcia: 06-04-2026

Informacje dodatkowe

Informacje o ogłoszeniu dodanym przez agencję

Oferta 7/GBN/DS

Opiekun oferty: Daniel Gabański, tel 791842960

Udostępnij ogłoszenie

Lokalizacja

Borzęcin, brzeski, małopolskie

Wyświetlenia