Bank Nieruchomości

Dom do remontu, w zacisznej okolicy nad Wisłą

Samocice, dąbrowski, małopolskie

239 000 PLN

Dom do remontu, w zacisznej okolicy nad Wisłą | Zdjęcie główne
Dom do remontu, w zacisznej okolicy nad Wisłą | Zdjęcie 1
Dom do remontu, w zacisznej okolicy nad Wisłą | Zdjęcie 2
Dom do remontu, w zacisznej okolicy nad Wisłą | Zdjęcie 3
Dom do remontu, w zacisznej okolicy nad Wisłą | Zdjęcie 4
Dom do remontu, w zacisznej okolicy nad Wisłą | Zdjęcie 5
Dom do remontu, w zacisznej okolicy nad Wisłą | Zdjęcie 6

+4

Opis

Tym razem kierujemy do Państwa ofertę domu, która w szczególności może zainteresować osoby szukające spokojnej oazy, mogące spędzić w nim jesień swojego życia. Może to być także interesująca propozycja dla osób chcących posiadać własny dom na wsi do okazjonalnych wyjazdów i spędzania w nim wolnego czasu.

Samocice to nieduża wieś położona w gminie Bolesław, na prawym brzegu Wisły, w północnej części województwa małopolskiego. Miejscowość oddalona jest o około 35 km od Tarnowa i około 80 km od Krakowa. Przez wioskę biegnie Wiślana Trasa Rowerowa, uznawana za jedną z najlepszych tras rowerowych w Polsce. Docelowo trasa ma prowadzić ze Śląska nad samo morze. Z tego powodu częstym widokiem w Samocicach są rowerzyści jadący wspomnianą trasą wzdłuż wałów wiślanych. Z pewnością będzie to spory atut dla miłośników dwóch kółek. Wieś ma do zaoferowania piękne nadwiślańskie krajobrazy, czyste powietrze i sielankową ciszę oraz spokój, przez co jest świetnym miejscem do rozwoju agroturystyki. W letnie wieczory możesz spacerować wśród mozaiki zbóż i łąk, które rozciągają się wzdłuż i wszerz miejscowości.

W takiej właśnie okolicy znajduje się oferowana przez nas nieruchomość. Działka numer 711 ma powierzchnię około dwunastu arów i kształt zbliżony do trójkąta. Zabudowana jest ona trzema budynkami. Pierwszym jest duża stodoła, która kiedyś służyła do przechowywania zboża, słomy i siana, a dziś może być wykorzystana jako garaż, warsztat do majsterkowania lub może zostać przerobiona na altanę. Drugim z budynków jest murowana stajnia, którą możesz wykorzystać do hodowli kur lub innych zwierząt i dzięki temu posiadać własne źródło zdrowych produktów. Dodatkowo właściciele posiadają działkę rolną oddaloną kilkadziesiąt metrów od domu. Istnieje możliwość wydzierżawienia kawałka wspomnianej działki w celu urządzenia przydomowego ogródka, w którym możesz uprawiać warzywa na własne potrzeby.

Ostatnim budynkiem położonym na działce jest parterowy dom o numerze porządkowym 76. Został on wybudowany z betonowego pustaka w latach 70-tych. Konstrukcja jest solidna i odpowiednio zadbany postoi kolejne 50 lat. Elewację stanowi tynk cementowy charakterystyczny dla kilkudziesięcioletnich budynków. Dach pokryty jest wypalaną dachówką ceramiczną, która jest w dobrym stanie, przez co zbędne staje się wymienianie jej na blachę. Solidna i zdrowa więźba dachowa sprawia, że po uzupełnieniu drobnych braków w dachówce i paru poprawkach dekarskich dach będzie jeszcze długo służył nowym właścicielom. Budynek posiada dwa balkony, z których pierwszy otwiera się na południe, natomiast drugi na zachód. Dom jest częściowo podpiwniczony, a piwnica obecnie pełni rolę kotłowni, w której znajduje się piec węglowy. Parter domu, do którego wejście prowadzi od podwórka składa się ze sporego korytarza, trzech większych pokoi, jednego mniejszego, kuchni i łazienki. Łączna powierzchnia pomieszczeń to około 85 metrów kwadratowych. Jest to wystarczająca ilość miejsca dla pary lub nawet większej rodziny. Dodatkowo na poddaszu zostały wygospodarowane dwa dodatkowe pokoje z dostępem do wspomnianych wcześniej balkonów. W razie potrzeby istnieje możliwość zaadaptowania dodatkowej przestrzeni poddasza. Dom posiada plastikowe, dwuszybowe okna dobrze chroniące przed kaprysami pogody. Budynek wyposażony w jest we wszystkie niezbędne media takie jak gaz i prąd. Woda dostarczana jest z wodociągu gminnego, a kanalizacja funkcjonuje w formie szamba. Dostępny jest także internet z światłowodu umieszczony na sąsiednim słupie. Nieruchomość wymaga remontu. Priorytetem dla nabywcy na pewno będzie remont kuchni i łazienki, które to należałoby dostosować do dzisiejszych standardów. Dodatkowo należy się zająć wspomnianymi wcześniej poprawkami dekarskimi. Reszta jest kwestią gustu nowych właścicieli. Mogą Oni starać się zachować obecny wiejski charakter domu lub wyremontować go według obecnych standardów.

Od strony południowej budynku znajduje się ogródek, który potrzebuje pewnego nakładu pracy aby odzyskać dawny blask. W domu znajduje się sporo starych mebli i artefaktów sprzed dekad, które ucieszą koneserów antyków. Gospodarstwo położone jest przy samych wałach wiślanych, na których koronie biegnie wspomniana wcześniej Wiślana Trasa Rowerowa. Każdą wolną chwilę możesz więc spędzać na rzeką jeśli tylko masz ku temu ochotę. Dla obawiających się bliskiego położenia rzeki istotna będzie informacja iż wały zostały w ostatnich latach wzmocnione, teren rozlewiska rzeki rozciąga się na północ, a obszar na którym leży nieruchomość nie figuruje w gminie jako teren zalewowy.

Podsumowując:

- piękna, sielankowa okolica, czyste powietrze, cisza, spokój, to określenia, które najlepiej oddają charakter tej nieruchomości

- możliwość odpoczynku nad Wisłą lub rowerowych przejażdżek jej brzegiem

- budynki gospodarcze do wykorzystania według własnego pomysłu

- solidny dom, który po wyremontowaniu będzie służył jeszcze długie lata nowym właścicielom

- klimat wsi, który być może pamiętasz z młodych lat

- atrakcyjna cena

Zapraszam do kontaktu !

Osoba prowadząca:

Klaudia Jankowska

tel. 509 422 094

Loft4 nieruchomości

::oferta eksportowana z programu mediaRent::

Informacje o nieruchomości

  • Cena: 239 000

  • Powierzchnia: 85.00 m2

  • Ogłoszenie od: Agencji

  • Sypialnie:

  • Łazienki:

  • Rok budowy: 1968

  • Nieruchomość: Dom

  • Rodzaj ogłoszenia: Sprzedaż

  • Data wygaśnięcia: 20-02-2025

Informacje dodatkowe

Informacje o ogłoszeniu dodanym przez agencję

Oferta 169/LTN/ODS

Opiekun oferty: Klaudia Jankowska, tel 509 422 094

Udostępnij ogłoszenie

Lokalizacja

Samocice, dąbrowski, małopolskie

Wyświetlenia