Bank Nieruchomości

Bank Nieruchomości wspiera export ogłoszeń z Asari CRM

 

Serwis bank-nieruchomosci.pl wspiera eksport ogłoszeń z Asari CRM

 

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż z dniem 20 grudnia oficjalnie wspieramy masowy export ogłoszeń z systemu Asari CRM. 
Agencje oraz biura nieruchomości zainteresowane maksymalizowaniem oszczędności czasu, a tym samym skorzystaniem z naszej usługi przyjmowania eksportu ogłoszeń, prosimy o kontakt z administracją pod adresem biuro@bank-nieruchomosci.pl  - zostaną Państwu przekazane wszystkie szczegóły, instrukcja oraz wsparcie merytoryczne.
Jeśli korzystacie Państwo z innego programu CRM, i również chcielibyście skorzystać z funkcji eksportu - prosimy o kontakt mailowy.


Czym jest eksport ogłoszeń z oprogramowania typu CRM i jak może on pomóc znacząco oszczędzić czas?


W zależności od tego jak duża jest dana agencja bądź biuro nieruchomości, na pewnym etapie pojawia się potrzeba usystematyzowania sposobu w jaki zapisywane są dane o posiadanych nieruchomościach, klientach oraz innych szczegółach związanych bezpośrednio z pracą pośrednika. W takich sytuacjach bardzo pomocnym okazuje się skorzystanie z systemu CRM (z ang. Customer Relationship Manager), który pozwala te informacje utrwalić oraz przetwarzać w formie elektronicznej - koniec z żmudnym zapisywaniem informacji w kartkach kalendarza, które później giną.

W zdecydowanej większości przypadków, pośrednik próbujący odnaleźć osobę zainteresowaną daną nieruchomością, decyduje się na umieszczenie ogłoszenia o nieruchomości na portalu ogłoszeniowym - powiększa to jego zasięgi i zwiększa szanse na pozytywnie zakończoną transakcję. 
Jeśli  takie ogłoszenie jest już dodane w systemie CRM, agent nieruchomości ma zasadniczo dwie opcje:
 - Dodać każde ogłoszenie na portalu manualnie, tym samym każdorazowo kopiując istniejące dane z systemu CRM
 - Wyeksportować wszystkie ogłoszenia jednym kliknięciem

Jeśli każde ogłoszenie na portalu ogłoszeniowym jest wystawione ręcznie, agent opiekujący się nieruchomością będzie musiał sam nanosić wszelkie zmiany. Jeśli zatem posiada 5 nieruchomości wystawionych na 10 portalach, do edycji będzie miał aż … 50 ogłoszeń! Nie potrzeba dużych obliczeń matematycznych aby samemu dostrzec jak czasochłonne może być manualne dodawanie ogłoszeń.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi eksport ogłoszeń z systemu CRM bezpośrednio na portale ogłoszeniowe - oprogramowanie CRM samo skomunikuje się ze stroną w celu dodania bądź modyfikacji ogłoszeń.
 

Jak działa eksport ogłoszeń?
 

Oprogramowanie CRM posiadające w swoim systemie dodane informacje jest w stanie je wyeksportować na różne sposoby. Najczęstszym spotkanym w Polsce wariancie jest stworzenie pliku XML(z ang. Extensible Markup Language), który zostanie przesłany na serwer FTP(z ang. File Transfer Protocol) portalu ogłoszeniowego, wraz z wszystkimi zdjęciami. Portal ogłoszeniowy, po wykryciu nowych plików, będzie musiał je odpowiednio przetworzyć i zaaktualizować informacje w swoich bazach danych.
Pliki XML będą dzielić się na dwie kategorie 
-  XML z eksportem całościowym - taki plik jest wysyłany na początku współpracy. W pliku znajdują się wszystkie aktualne ogłoszenia.
-  XML z eksportem przyrostowym - w pliku znajdować się będą tylko informacje o ogłoszeniach, w który agent dokonał jakiejś zmiany(np. edycja parametrów, oferty, dodanie nowego zdjęcia i tym podobne).

Alternatywnym, i zarazem dużo nowszym sposobem jest integracja systemu CRM bezpośrednio poprzez interfejs do komunikacji aplikacji(API) z portalem ogłoszeniowym. Eliminuje to problem opóźnienia w generowaniu i podstawianiu plików XML na portal ogłoszeniowy.  

 

Zobacz też:

Eksport ogłoszeń

Cennik dla eksportu ogłoszeń

 

 

    Udostępnij

Komentarze

Brak komentarzy - bądź pierwszym użytkownkiem, który skomentuje ten artykuł

Aby dodać komentarz, zarejestruj się

Zarejestruj się

Popularne artykuły

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Pompy ciepła do ogrzewania domu – jakie mają zalety i wady?

Pompy ciepła to wszechstronne systemy przeznaczone do ogrzewania domu. Jak działają takie urządz ...

Obrazek opisujący artykuł zatytułowany na portalu bank-nieruchomosci.pl

Jak dostawca internetu dostarcza internet do domu lub mieszk...

 Jak dostawca internetu dostarcza internet do domu lub mieszkania? W dzisiejszych czasach ...